Menu

Mapy.cz naplánují i cestu po vodě

03.08.2015 11:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mapy.cz naplánují i cestu po vodě

Mapy.cz naplánují i cestu po vodě | foto: CHIP

Zatím v betaverzi spustil Seznam novou službu na Mapy.cz. Naplánuje i cestu po vodě. K dispozici jsou již nyní všechny významné toky v České republice.

Na serveru Mapy.cz najdou uživatelé nové i službu plánování cesty po řece. Stačí zadat „Plánování“, nastavit výchozí a cílový bod a vybrat ikonu vodáka, která doplňuje již zavedené způsoby dopravy – autem, na kole a pěšky. Služba pan naplánuje cestu, odhadne dobu jejího trvání a upozorní na mosty, tábořiště, jezy, přítoky a další zajímavé body po cestě. Například jezů už je na mapy.cz 1276 a zobrazují se i informace o jejich náročnosti a možnostech jejich překonání. Tyto informace budou postupně doplňovány o fotografie z daných míst.

Plánovat cestu po vodě je zatím možné jen na webové verzi služby Mapy.cz. Později se tato funkce objeví i v nové verzi mobilní aplikace. Naplánovanou trasu je možné prozatím uložit do funkce batůžek. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení