Menu

Mapy.cz rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu

30.01.2020 14:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mapy.cz rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu

Mapy.cz rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu | foto: CHIP

Aplikace Mapy.cz české firmy Seznam.cz nově umožní zejména podnikatelským subjektům umístit na webové stránky tzv. iFrame komponentu zobrazující mapu včetně sdíleného obsahu.

Fakticky jde o zjednodušené mapové okno, které mohou správci webů velmi snadno umístit na stránky svých klientů. Například e-shopy nyní mohou na své webovky doplnit přehlednou mapku zobrazující výdejní místa. Stejně tak nadšený organizátor amatérského běžeckého závodu může pro účastníky na svých stránkách nasdílet mapu s trasou závodu,“ uvádí příklady využití iFrame Jan Kunz, produktový manažer služby Mapy.cz.

mapy2

Prostřednictvím iFrame komponenty lze v mapě nově zobrazit veškerý obsah, který uživatelé mapového portálu až doposud mohli sdílet pouze formou odkazu, a to například skupinu POI, obsah vybrané složky v Moje mapy, naplánovanou trasu, ruční měření, vlastní body, pohled ze služby Panorama a podobně.

V praxi je celý proces velmi snadný. „V mapě zvolíte preferovaný mapový podklad a vyberete obsah, který chcete na vašich stránkách sdílet. Následně zvolíte tlačítko „Sdílet“ v pravém panelu, nebo vyberete volbu „Sdílet tuto mapu” v rozbalovacím menu Nástroje. V zobrazeném pop-up okně následně vyberete novou záložku „Vložit mapu do vlastních stránek”, nastavíte si velikost výsledného okna a zkontrolujete, jak bude vaše mapa včetně obsahu vypadat. Pak už jen stačí zkopírovat vygenerovaný kód a vložit ho do webových stránek,“ popisuje Kunz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení