Menu
CHIP Speedtest

Mapy.cz rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu

30.01.2020 14:44 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mapy.cz rozšiřují funkcionalitu pro sdílení mapy na webu

Aplikace Mapy.cz české firmy Seznam.cz nově umožní zejména podnikatelským subjektům umístit na webové stránky tzv. iFrame komponentu zobrazující mapu včetně sdíleného obsahu.

Fakticky jde o zjednodušené mapové okno, které mohou správci webů velmi snadno umístit na stránky svých klientů. Například e-shopy nyní mohou na své webovky doplnit přehlednou mapku zobrazující výdejní místa. Stejně tak nadšený organizátor amatérského běžeckého závodu může pro účastníky na svých stránkách nasdílet mapu s trasou závodu,“ uvádí příklady využití iFrame Jan Kunz, produktový manažer služby Mapy.cz.

mapy2

Prostřednictvím iFrame komponenty lze v mapě nově zobrazit veškerý obsah, který uživatelé mapového portálu až doposud mohli sdílet pouze formou odkazu, a to například skupinu POI, obsah vybrané složky v Moje mapy, naplánovanou trasu, ruční měření, vlastní body, pohled ze služby Panorama a podobně.

V praxi je celý proces velmi snadný. „V mapě zvolíte preferovaný mapový podklad a vyberete obsah, který chcete na vašich stránkách sdílet. Následně zvolíte tlačítko „Sdílet“ v pravém panelu, nebo vyberete volbu „Sdílet tuto mapu” v rozbalovacím menu Nástroje. V zobrazeném pop-up okně následně vyberete novou záložku „Vložit mapu do vlastních stránek”, nastavíte si velikost výsledného okna a zkontrolujete, jak bude vaše mapa včetně obsahu vypadat. Pak už jen stačí zkopírovat vygenerovaný kód a vložit ho do webových stránek,“ popisuje Kunz.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení