Menu

Mapy Google budou ještě lepší: nový update přináší několik praktických funkcí

04.05.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Mapy Google budou ještě lepší: nový update přináší několik praktických funkcí

Mapy Google budou ještě lepší: nový update přináší několik praktických funkcí | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Uživatelé mapové služby od Google se mohou těšit hned na několik nových funkcí. Vývojáři oznámili, že některé z novinek budou zavedeny okamžitě.

Google opět vylepšuje svou mapovou službu. Mapy by měly zobrazovat také více detailů o semaforech a označení zastávek. To by do budoucna mohlo pomoci při plánování tras, zejména když spěcháte. Kromě toho se nyní v aplikaci zobrazují také podrobnosti, jakými jsou obrysy budov a zajímavá místa pro uživatele.

Ve vybraných městech se uživatelům zobrazí také podrobnější informace o silnicích, jako například šířka vozovky nebo tvar jízdních pruhů, dělící pásy nebo dopravní ostrůvky. Nové funkce se v současnosti zavádějí pro uživatele systémů Android, iOS, Android Auto a CarPlay.

Mapy Google: následovat by měly také informace o mýtném

googlemapscopilot

Google přidává do své mapové služby praktické funkce, které by mohly pomoci především při plánování tras. Objevit se mají také informace o zpoplatnění a mýtném. | Zdroj: Tamas Tuzes-Katai/Unsplash

Firma ve svém blogu také oznámila, že si uživatelé brzy budou moci zobrazit odhadované náklady na zpoplatnění silnic na plánované trase přímo v aplikaci. Obzvlášť praktické je, že předpokládanou cenu lze zkontrolovat ještě před zahájením cesty. Uživatelé si tak budou moci naplánovat trasu, která je pro ně nejlevnější.

Funkce má být spuštěna ještě tento měsíc na necelých dvou tisících zpoplatněných silnicích v USA, Japonsku a Indonésii. Další země by měly následovat brzy.

Zdroj: Blog.google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení