Menu

Mapy Google čekají rozsáhlé změny: Co se změní v oblíbené mapové službě

13.03.2023 16:07 | Josef Mika + Přidat komentář
Mapy Google čekají rozsáhlé změny: Co se změní v oblíbené mapové službě

Mapy Google čekají rozsáhlé změny: Co se změní v oblíbené mapové službě | foto: Pixabay

Google se chystá podstatně zatraktivnit svou známou aplikaci. Pojďme se podívat blíže, co se s oblíbenou mapovou službou chystá.

Podle zprávy serveru Barron’s prý Google spolupracuje s americkou společností BlackSky Technology na zobrazování své online mapové služby Google Maps formou pohyblivých obrazů.

Data mají být v reálném čase přenášena prostřednictvím snímků ze satelitů provozovaných společností BlackSky a integrována do populární mapové služby.

BlackSky, americký poskytovatel geoinformačních služeb, obrazových dat a produktů pro analýzu dat, vlastní síť satelitů pohybujících se na nízké oběžné dráze Země. Díky těmto družicím může společnost nabízet informace v reálném čase za relativně nízkou cenu.

Mapy Google: Satelitní snímky se mají postarat o informace v reálném čase

earth-g8a51e1b38-640(1)

Google Mapy: S pomocí společnosti BlackSky Technology se nyní mapy Googlu mají s využitím dat v reálném čase zobrazovat formou pohyblivých obrazů. Zdroj: Pixabay/David Mark

Na konci roku 2022 měla společnost BlackSky na oběžné dráze už celkem 14 satelitů, a byla tak schopna sbírat data v reálném čase z hustě obydlených míst po celém světě. Pomocí technologie zpracování obrazu, kterou si BlackSky sama vyvinula, mají být nyní statické snímky online mapové služby převedeny na pohyblivé obrazy.

Od tohoto obohacení dat v reálném čase si společnost BlackSky slibuje otevření dalších trhů. Podle jejích vlastních informací jsou mezi zájemci vedle firemních zákazníků, jako je logistický a finanční sektor, také státní a vojenští zákazníci.

Zdroj: barrons.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení