Menu

Marauder map: díky Facebooku víme, kde právě jste

12.06.2015 12:00 | Karel Kovar + Přidat komentář
Marauder map: díky Facebooku víme, kde právě jste

Marauder map: díky Facebooku víme, kde právě jste | foto: CHIP

Soukromí dostalo znovu nepříjemnou ránu do vazu. Pokud nemáte správně nastaven Facebook, může vás kdokoliv snadno sledovat. 

Vzpomínáte si na Pobertův plánek v Harry Potterovi? Po pronesení příslušného hesla se na pergamenu objevila mapa, ve které byli přesně lokalizováni a popsáni všichni lidé. Jak se zdá, nemusí být něco podobného jen otázkou kouzel. Student Harvardské univerzity Aran Khana vytvořil digitální mapu, fungující jako rozšíření pro Google Chrome (https://chrome.google.com/webstore/detail/marauders-map/mliofombcghaamgjkmmmmlepkiacdhkh), která sbírá a vyhodnocuje informace z Facebook Messengeru. Ty pak s přesností na metry zanáší v reálném čase do mapy a poskytuje tak dokonalý přehled o pohybu uživatelů.

Pokud se vám tento stalking nelíbí, zkuste se podívat do článku na webu TSoS (http://www.tripwire.com/state-of-security/security-data-protection/cyber-security/stalk-location-facebook-messenger/), kde kromě dalších podrobností o mapě najdete i návod, jak sledování zabránit. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení