Menu
CHIP Speedtest

Mega update pro Skype: Microsoft modernizuje komunikační klasiku

25.12.2019 07:15 | Jiří Palyza
Mega update pro Skype: Microsoft modernizuje komunikační klasiku

Jde o klasický protějšek aplikace FaceTime: nástroj pro videotelefonické hovory Skype byl po celé roky úspěšný na všech platformách. Nyní Microsoft uvolnil jeho významnou aktualizaci.

Pokud často realizujete videohovory nebo pořádáte online meetingy, velmi pravděpodobně jste k tomu použili program od Microsoftu: Skype je v oblasti video hovorů a internetové telefonie klasikou. V oblasti smartphonů nebo profesionálních nástrojů pro týmovou komunikaci sice existují alternativy, jako např. FaceTime nebo WhatsApp, ale popularitě Skypu se přibližují jen zdaleka.

Není divu, že Microsoft stále na Skype aktivně pracuje a do programu jsou pravidelně přidávány nové funkce. V aktuální verzi 8.55 je obzvlášť praktickým doplňkem MeetNow. Můžete jeho pomocí okamžitě vytvořit meeting a poslat kolegům pozvání prostředictvím odkazu. A nemusí jít ani o uživatele Skypu, aby se mohli přes odkaz přímo do videohovoru nebo chatu přihlásit. MeetNow najdete pod odpovídajícím tlačítkem ve Skype pro Windows, macOS nebo mobilních aplikacích Skype pro Android a iOS.

Možnost hlasových zpráv je také nová, mimochodem u ostatních komunikátorů už delší dobu považovaná za vrchol nabídky. Je tedy nyní k dispozici i ve Skypu. Pokud tedy u krátkých zpráv před psaním preferujete hlasový vzkaz, můžete to nyní používat i ve Skypu. Stačí jednoduše vybrat kontakt, kliknout na ikonku mikrofonu a zaznamenat zprávu o délce až dvou minut. Pak už stačí jen kliknout na ikonu Odeslat a hlasová zpráva už letí k příjemci. Co je praktické: dokud zpráva není vyslechnuta, lze ji vrátit zpět.

Kompletní seznam inovací Skypu ve verzi 8.55 uvádí Microsoft ve svém oficiálním seznamu změn.

Skype: sdílení obrazovky, rychlé schůzky a další

skypeupdate1

Prostřednictvím funkce sdílení obrazovky nabízí Skype mimořádně užitečného pomocníka.

Ve srovnání s ostatními videochatovacími nástroji Skype boduje nabídkou šikovných funkcí, díky kterým je videotelefonování komfortní. Kromě MeetNow, které lze použít k vytváření rychlých videochatů pouhým odkazem, existují také různé funkce pro skupinové chaty. Například volání lze plánovat nejen pro jednotlivce, ale také pro skupiny. Nikdo už tak na schůzku nemůže zapomenout. Skype také pomáhá při chatu. Kromě různých anket, průzkumů a obrázků GIF lze také odesílat velké soubory, takže už není nutné přecházet do e-mailu a posílat je jeho prostřednictvím.

Další populární funkcí je sdílení obrazovky. Aktivací odpovídající možnosti může váš kontakt vidět, co sdílíte na své obrazovce. Pro profesionální užití je to obzvlášť praktické pro sdílení prezentací nebo vzdálenou podporu PC, ale lze to využít také v případech, kdy chcete např. sdílet své nové fotky z dovolené s rodinou.

Pokud si chcete poslechnout ještě jednou už proběhlý hovor, lze to provést ve službách Skype. Hovory a chaty jsou uložené až 30 dnů, takže v naléhavých případech si můžete zapomenuté podrobnosti zkontrolovat opakovaně.

Skype: stáhněte si

skype-logo
Skype 8.55.0.141    
S aplikací Skype můžete telefonovat, chatovat i realizovat videohovory přes internet.

 

skype-logo
Skype - aplikace pro Android 8.55.0.123    
Bezplatná internetová telefonie: s aplikací Skype pro Android můžete chatovat a volat nejen na cestách.

 

skype-logo
Skype for Web Preview    
Skype pro Web ve zcela přepracované verzi, která umožňuje volání a nahrávání v HD kvalitě. Uživatelé prohlížeče Chrome a Internet Explorer již mohou verzi Preview vyzkoušet.

 

Dobrá práce, Microsofte

Nejen pravidelně přidávané nové funkce ukazují, že Microsoft je se Skype na správné cestě. Důkazem je i moderní a jednoduché uživatelské rozhraní. Přetížené videohovory a vkládaná reklama jsou věcmi minulosti, většina aplikací dnes preferuje jednoduchý design. Podobně jako u poslední změny od Skype Classic k nové, mnohem hezčí verzi, je jednoznačný trend Skypu jít cestou minimalistické, moderní aplikace s aktuálními a praktickými funkcemi. A především pro cílovou skupinu soukromých uživatelů je to zvlášť důležité, protože např. videohovory prostřednictvím WhatApp, který je v této oblasti pro Skype velkou konkurencí, jsou také docela použitelné.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení