Menu

Meta chce konkurovat Mapám Google: pro všechny uživatele Instagramu uvolňuje novou funkci

10.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Meta chce konkurovat Mapám Google: pro všechny uživatele Instagramu uvolňuje novou funkci

Meta chce konkurovat Mapám Google: pro všechny uživatele Instagramu uvolňuje novou funkci | foto: geo uc/Unsplash

Stane se do budoucna Instagram konkurentem Map Google? Šéf koncernu Meta, Mark Zuckerberg, nyní oznámil novou mapovou funkci pro Instagram. Uživatelé budou moci přímo v aplikaci objevovat místa v okolí.

Facebookový boss oznámil, že Meta zavádí nové vyhledávání a dynamické mapy na Instagramu. Aktualizované mapové prostředí uživatelům umožní prozkoumat oblíbená označená místa v jejich okolí a filtrovat výsledky podle konkrétních kategorií, například restaurace a kavárny.

Doposud bylo na mapě Instagramu možné vyhledávat pouze příspěvky, které se vztahovaly ke konkrétní oblasti.

Nová místa lze objevit klepnutím na značku polohy v mapě, které se vztahují k feedu nebo stories. Do vyhledávání také lze zadat název města nebo čtvrti a lze použít i místní hashtagy, například #Praha.

Nové mapy Instagramu: chce se Meta stát konkurentem Map Google?

metamaps-10

Uživatelé Instagramu získávají novou funkci. Umožní na mapě vyhledávat body zájmu a třídit je podle skupin. | Zdroj: Instagram

Místa, která vás zajímají, si také můžete uložit na později, nebo je předat přátelům prostřednictvím zprávy. Nová funkce Instagramu svým rozsahem možností silně připomíná mapovou funkci ve Snapchatu.

Instagram pravděpodobně nebude skutečným konkurentem Map Google. Alespoň prozatím. Nebylo by ale překvapivé, pokud by se mapy do budoucna nadále rozšiřovaly a vývojáři do nich doplňovali nové funkce. V minulosti se Meta zaměřovala vždy na inovace pro Facebook a další aplikace z vlastní rodiny. Cílem bylo udržet si pozornost uživatelů a zabránit jejich migraci k jiným službám.

Zdroj: TechCrunch

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení