Menu

Meta představila brýle pro virtuální realitu Quest Pro: co od nich uživatelé mohou očekávat?

19.10.2022 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Meta představila brýle pro virtuální realitu Quest Pro: co od nich uživatelé mohou očekávat?

Meta představila brýle pro virtuální realitu Quest Pro: co od nich uživatelé mohou očekávat? | foto: Minh Pham/Unsplash

Mateřská společnost Facebooku představila nové špičkové brýle pro virtuální realitu, Meta Quest Pro. Zařízení nabízí silnou podporu smíšené reality.

Mark Zuckerberg představil v rámci konference Meta Connect 2022 nové brýle Meta Quest Pro VR. Z pohledu Mety má jít o první z celé řady nových špičkových zařízení. Vylepšení oproti předchozí verzi Meta Quest 2 spočívají především v možnostech smíšené reality.

Meta Quest Pro jsou poháněny novou platformou Qualcomm Snapdragon XR2+. Brýle mají 12 GB RAM a 256 GB úložného prostoru. O vizuální vstup se stará celkem deset snímačů s vysokým rozlišením: pět je osazeno uvnitř zařízení a pět na vnějším těle.

metaquestpro-small

Nové brýle pro virtuální realitu Meta Quest Pro jsou prvním zařízením s CPU Qualcomm SD XR2+, které podle informací Mety nabízí až 50% nárůst výkonu ve srovnání s Meta Quest 2. | Zdroj: Oculus.com/Meta Quest

V rámci prezentace Mark Zuckerberg dodal: "Novinka přejímá to, co si uživatelé oblíbili na Meta Quest 2 a přidává řadu nových technologií, které vám pomohou více se ponořit do Metaverza a dělat tam více věcí. Je přizpůsobena pro spolupráci a kreativitu a díky smíšené realitě v ní můžete dělat věci, které dříve nebyly možné."

Z tvrzení šéfa koncernu je cítit, že nové brýle pro virtuální realitu jsou určeny především pro firemní zákazníky. Tomu by odpovídala i cena, která je nastavena v přepočtu přibližně na 44 000 Kč. Meta Quest Pro budou na trh uvedeny 25. října 2022.

Zdroj: ReutersMetaQuest

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení