Menu

Mezinárodní soutěž v programování: ČVUT a UK spojují síly

08.10.2015 14:17 | Josef Mika + Přidat komentář
Mezinárodní soutěž v programování: ČVUT a UK spojují síly

Mezinárodní soutěž v programování: ČVUT a UK spojují síly | foto: CHIP

Fakulta elektrotechnická a Fakulta informačních technologií ČVUT spojily své síly, aby uspěly v prestižní mezinárodní programátorské soutěži. K nim se se přidala i Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy. Odborníci z vysokých škol připravují své studenty pro postup do finále.

23. a 24. října pořádá ČVUT v Praze národní kolo soutěže v programování CTU Open. Této soutěže v programování se po celém světě účastní 2500 univerzit  ze 101 zemí. Celá soutěž International Collegiate Programming Contest (ACM-ICPC) je zastřešena organizací Association for Computing Machinery, CTU Open je jedno z jejích národních kol. Na půdě ČVUT se pořádá už od roku 1997. Nejlepší univerzitní týmy z CTU Open postupují do regionálního kola Střední Evropy - CERC, který je znám silnými týmy. Do světového finále soutěže postupuje z různých regionů celkem 128 týmu, region CERC má pět postupových míst.

icpclogo

V letošním roce se české týmy dohodly na zintenzivnění přípravy na soutěž. Zástupci ČVUT v Praze a Univerzity Karlovy připravili pro soutěžící třídenní intenzivní průpravný kurz ACM Maraton. Ten se uskutečnil ve dnech 28. až 30 září a vedli jej vedle zkušených lektorů také dřívější soutěžící Michal Danilák a Filip Hlásek z Matematicko-fyzikální fakulty UK, kteří měli tu čest zúčastnit se finále. Zájemců o kurz bylo mnoho a mimo účastníků z výše zmíněných univerzit přijeli i zájemci ze Západočeské univerzity v Plzni.

Změnou pro tento rok bude reprezentace ČVUT v Praze v regionálním kole. Na první postupové kolo CTU Open nastoupí za ČVUT týmy odděleně reprezentující Fakultu elektrotechnickou a Fakultu informačních technologií, pro regionální kolo ale nastoupí týmy smíšené, týmy těch nejlepších z celého ČVUT. Před samotným startem na CTU Open čeká v rámci přípravy vybrané studenty další, velice náročné, předkolo. Jejich tým je již zaregistrován do Severoamerické kvalifikace, které se zúčastní 1163 družstev převážně z USA, ale též v rámci přípravy i z České republiky, Brazílie, Alžíru, Kanady, nebo Islandu.

Organizátoři soutěže věnují maximální úsilí tomu, aby ČVUT v regionálním kole CERC uspělo. Dle statistik bude mít pražská technika velmi silného konkurenta v týmech Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Podrobnosti o soutěžích ACM-ICPC naleznete na stránce: icpc.baylor.edu. Informace o CTU Open naleznete na stránce: contest.felk.cvut.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení