Menu
CHIP Speedtest

Microsoft Launcher jde konečně s dobou. Aktualizace nabízí všestrannost pro velké smartphony

10.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Microsoft Launcher jde konečně s dobou. Aktualizace nabízí všestrannost pro velké smartphony

Launcher zprostředkovává uživateli ovládání svého mobilu pomocí propracovaného a líbivého grafického prostředí. Je to výchozí bod, se kterým se uživatel při práci se smartphonem setká, jde o alternativu domovské stránky se základním uživatelským rozhraním. O oblíbenosti programu svědčí více než 10 milionu stažení. Launcher je aktuálně k dispozici ve verzi 5.7 Beta. Kromě mnoha jiných inovací nabízí i přepracovaný feed.

Díky svým silným stránkám, atraktivnímu designu a průběžným inovacím, je Launcher silným konkurentem alternativ, ke kterým patří aplikace Nova Launcher nebo Pixel Launcher. V nové verzi vývojáři přeuspořádali feedy (informační zdroje). Karty se nyní posunuly do spodní části displeje, kde by měly být více přístupné zvlášť pro větší formáty smartphonů.

Microsoft vylepšil i funkci přetahování (drag and drop) na domovské obrazovce a úroveň jazykové asistentky Cortany (tu ale uživatelé spíš deaktivují). Zajímavý je také nástroj časové osy, historie. Pokud jste se do Launcheru přihlásili prostřednictvím svého účtu Microsoft, budou synchronizovány vaše aktivity na PC a smartphonu. Používáte-li např. na svém PC prohlížeč Edge, zobrazenou stránku uvidíte i na svém telefonu s Androidem. Funkce synchronizace je užitečná hlavně v případech, kdy na mobilu používáte aplikace sady Office. Nedávno otevřené dokumenty jsou také synchronizovány a uživatelé tak mají odkudkoliv okamžitý přístup k aktuálním verzím.

Launcher automaticky mění obrázky na pozadí, které pocházejí z databáze Bing. Ve výchozím nastavení je to v pravidelných intervalech. Pokud byste nebyli s volbou spokojeni, stačí klepnout na ikonu Wallpaperu a dojde ke změně.

Aplikace je silnou alternativou k základní uživatelské obrazovce, kterou znají všichni uživatelé Androidu. Chcete-li změnu, stojí minimálně za vyzkoušení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení