Menu

Microsoft má vlastní minipočítač

29.07.2014 13:39 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Microsoft má vlastní minipočítač

Microsoft má vlastní minipočítač | foto: CHIP

S projektem Sharks Cove vstupuje Microsoft na trh minipočítačů pro vývojáře a kutily, kde se zatím dobře zabydlely levné počítače Raspberry Pi.

V rámci předobjednávek je počítač Sharks Cove, tvořený podobně jako v případě Raspberry Pi základní deskou, osazenou procesorem a dalšími nezbytnými komponentami, nabízen za 239 euro, tedy asi 6 700 korun. To je bezmála desetkrát tolik, než stojí Raspberry Pi s procesorem ARM.

Minipočítač Sharks Cove je ovšem určený především pro vývojáře a má proto i výkonnější hardware. Pohání jej čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735G s taktem od 1,33 do 1,88 GHz, má 1 GB DDR3 RAM, 16GB EMMC úložiště a slot na microSD karty. K dispozici je i HDMI konektor a jedno USB 2.0. Pro připojení k internetu je třeba použít USB Wi-Fi nebo LAN adaptér. Na Sharks Cove lze provozovat operační systémy Windows a Android a v jeho ceně je zahrnuta i licence Windows 8.1.

sharks-board-close-440

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení