Menu

Microsoft opět čelí žalobě – kvůli Windows 10

28.03.2017 13:05 | Josef Mika + Přidat komentář
Microsoft opět čelí žalobě – kvůli Windows 10

Microsoft opět čelí žalobě – kvůli Windows 10 | foto: CHIP

Tři američtí občané žalují Microsoft: Windows 10 údajně smazaly jejich data a poškodily jejich PC. Prý nejsou zdaleka jedinými „obětmi“ nových Windows 10.

Tři uživatelé Windows ve Spojených státech obvinili Microsoft, že operační systém Windows 10 smazal data na jejich počítačích a kromě toho také poškodil hardware. Windows 10 je prý vadný výrobek. Navíc Microsoft neupozornil uživatele na možná rizika během instalace. Žalobkyně Microsoftu také vytýká, že Windows 10 se instalují samy bez výslovného souhlasu uživatele.

Aby dali svým obviněním váhu, navrhli žalobci žalobu jako skupinovou. Každý občan USA, který je postižen podobnými problémy, se tak může k soudnímu sporu připojit.

win(1)

Microsoft opět čelí žalobě – kvůli Windows 10.

Stížnosti jsou prý neopodstatněné

Microsoft tvrdí, že žaloba je neopodstatněná. Podle mluvčího společnosti je přechod na systém Windows 10 zcela dobrovolný. Kromě toho Microsoft nabízí bezplatnou zákaznickou podporu, pokud se objeví v průběhu nebo po instalaci jakékoliv problémy. A kromě toho také existuje možnost se během 31 dnů vrátit ke svému starému operačnímu systému.

Pokud se chcete dozvědět víc o možnostech, jak omezit zvědavost a neodbytnost nových Windows, přečtěte si článek Zkrocení Windows 10 v novém Chipu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení