Menu

Microsoft řeší ve Windows 11 problém, který přetrvává už roky. Jde o vyhledávání

23.02.2022 11:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft řeší ve Windows 11 problém, který přetrvává už roky. Jde o vyhledávání

Microsoft řeší ve Windows 11 problém, který přetrvává už roky. Jde o vyhledávání | foto: HolgersFotografie/Pixabay

Uživatelé Windows 11 se brzy dočkají dlouho očekávané novinky. Jak je patrné z aktuální Preview verze operačního systému, Microsoft pracuje na vylepšené funkci vyhledávání. Uživatelé si u této funkce už dlouhodobě stěžují na přetrvávající problémy.

Microsoft nedávno uvolnil v programu Insider nejnovější sestavu Windows 11 s číselným označením 22557. Kromě některých dalších úprav obsahuje také novinku, na kterou mnozí uživatelé čekali už několik let. Na blogu Microsoftu firma slibuje, že vyhledávání prostřednictvím Hlavního panelu bude nyní "ještě rychlejší a přesnější".

Microsoft tvrdí, že aplikace nebo nastavení, která uživatelé vyhledávají častěji, do budoucna i rychleji naleznou. Kromě toho vývojáři zřejmě opravili chybu, kvůli které nebylo možné vyhledávat aplikace, instalované teprve nedávno.

Windows 11: Microsoft po letech konečně vylepšuje funkci hledání

windowssearch

Funkce vyhledávání ve Windows patřila po dlouhou dobu ke kritizovaným. Nyní ji vývojáři chtějí ve Windows 11 konečně zrychlit a zpřesnit. | Zdroj: Windows 10

Funkce vyhledávání je nedílnou součástí operačního systému už řadu let. Většinou s ní ale uživatelé nebyli moc spokojeni. I poté, kdy bylo vstupní pole vyhledávání v systému Windows 10 pevně ukotveno na Hlavním panelu, si uživatelé opakovaně stěžovali na dlouhé časové odezvy při vyhledávání a nevhodné, případně nepřesné výsledky. Podle prvních ohlasů na webu by tyto nepříjemnosti mohly být v novém vyhledávání už vyřešeny.

Vzhledem k pozitivnímu ohlasu na plánovanou změnu je pravděpodobně pouze otázkou času, kdy bude vylepšené vyhledávání aktivováno pro všechny uživatele systému Windows 11. Jeho implementace se zdá být velmi pravděpodobná i pro uživatele, kteří stále zůstávají u Windows 10.

Zdroj: Blog.windows.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Fulltext hledání

    A vrátí tam i plné hledání napříč MS aplikacemi jak to bylo už ve Windows Vista? Byla to největší revoluce od MS Windows XP. Např. stačilo zadat slovo „faktura“ a našlo to všechny soubory uložené na disku s hledaným slovem v názvu i v obsahu, ale i v emailech v Outlooku včetně příloh.
    To bylo až do 8.1, kdy tam vecpali Cortanu. Pak šlo vyhledávání do kytek.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení