Menu
CHIP Speedtest

Microsoft se zbavuje oblíbeného nástroje: bezplatný program jej vrací

25.01.2020 08:00 | Jiří Palyza
Microsoft se zbavuje oblíbeného nástroje: bezplatný program jej vrací

Cleanmgr+ není žádným objevitelem trakaře, ale dobře mapuje funkce čištění disku jedna ku jedné. Jeho pomocí můžete například vymazat zbytky po Windows updatu nebo se zbavit zbytečných dočasných souborů. Doporučujeme nástroj spustit s právy správce. To, co chcete prostřednictvím programu dělat, musíte zaškrtnout v nabídce funkcí. Poté klikněte na "Preview" abyste viděli, co se v systému stane. Volbou "Cleanup" spustíte funkci čištění, jen krátce přerušenou bezpečnostní otázkou.

Přečtěte si také: Změna nástroje pro vyčištění disku a jeho alternativy

Užitečné by bylo upozornění na bod obnovy systému. Alespoň "Settings" umožňuje uživateli zobrazit mini popis jednotlivých funkcí.

Doplňky lze rozšířit

cleanmgr2

Cleanmgr+ zvládne i spoustu dalších věcí, než jen vyčištění disku.

Něco navíc v Cleanmgr+ najdete pod položkou nabídky "More". Poté můžete nechat vyčistit mezipaměť prohlížečů Chrome nebo Firefox a nyní je podporována také aplikace MS Edge (s jádrem Chromium). Oproti tomu zvládnou etablované čistící aplikace, jako např. BleachBit nebo CCleaner výrazně více. Kouzlem Cleanmgr+ by ale mohlo být, že to není přeposilovaný pomocník při čištění, který by také mohl totálně sešrotovat systém překročením cíle, pro který je určen.

Mít na zřeteli

Cleanmgr+ je opravdu zajímavý teprve nyní, protože díky podpoře nového prohlížeče Edge překonává známé vyčištění disku. V aktuální verzi je nástroj také vhodný pro Windows 10 2004, tj. aktualizaci plánovanou na jaro. Pokud nástroj vyčištění disku/disc cleanup skutečně z Windows zmizí, tento jednoduchý nástroj jej může dobře nahradit.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení