Menu

Microsoft upřesňuje údajné narušení bezpečnosti Xbox Live

23.11.2011 10:06 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft upřesňuje údajné narušení bezpečnosti Xbox Live

Microsoft upřesňuje údajné narušení bezpečnosti Xbox Live | foto: CHIP

Společnost Microsoft upřesnila zprávu, která se v průběhu minulých dnů začala šířit v médiích. Podle ní mělo dojít k narušení bezpečnosti online komunitní služby Xbox Live. Tato informace je podle Microsoftu založena na mylném výkladu takzvaného „phishingového“ útoku.

Zahraniční i česká média v minulých dnech informovala o tom, že uživatelům MS Xboxu zmizely z účtů miliony liber (například článek ZDE). Společnost Microsoft zaslala tiskovou zprávu, která tuto informaci upřesňuje. Podle ní byla zpráva založena na mylném výkladu takzvaného „phishingového“ útoku, který se v tomto případě zaměřil na uživatele komunitní služby Xbox Live.
Na falešné webové stránce nabízeli hackeři údajnou možnost získat zdarma „Microsoft Points“, za které si uživatelé mohou kupovat hry a další zábavu. Právě na této stránce pak poškození uživatelé sami hackerům poskytli detaily o svém účtu včetně přístupových hesel. Podle Microsoftu se tedy nejedná o jakékoli selhání zabezpečení služby Xbox Live, kterou Microsoft provozuje.
Microsoft dále vyzývá všechny uživatele Xbox Live v České republice, aby byli obezřetní a nevěřili falešným nabídkám, které jim slibují běžné placené služby zdarma. V případě obav o bezpečnost svého účtu mohou kontaktovat technickou podporu společnosti Microsoft, která případné stížnosti a problémy se zneužitím účtů řeší.
Pro prevenci a minimalizaci bezpečnostních rizik poskytuje společnost na stránce http://www.xbox.com/security uživatelům rady a tipy, jak podobným případům předejít.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení