Menu

Microsoft uvolnil nouzovou aktualizaci pro Windows 11: opravuje nepříjemnou chybu s nabídkou Start

27.07.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft uvolnil nouzovou aktualizaci pro Windows 11: opravuje nepříjemnou chybu s nabídkou Start

Microsoft uvolnil nouzovou aktualizaci pro Windows 11: opravuje nepříjemnou chybu s nabídkou Start | foto: Huy Phan/Unsplash

Ve Windows 11 se po instalaci nejnovějších záplat objevily problémy s nabídkou Start. Microsoft zareagoval a zveřejnil nouzovou aktualizaci. Ta by měla komplikaci odstranit.

Před pár dny jsme psali o tom, že systém Windows 11 měl po nejnovější aktualizaci červencového Patch Tuesday nepříjemné problémy. Mimo jiné už nebylo možné správně otevřít nebo naopak zavřít nabídku Start. Tento problém by nyní měla řešit nouzová aktualizace.

Microsoft informuje, že chyba se vyskytuje pouze u malého počtu zařízení. Vývojáři k jejímu řešení používají funkci "Known Issue Rollback" (KIR). Díky ní by měla být postižená zařízení, která se po aktualizaci Windows 11 potýkají s problémy, opět rychle a bezproblémově funkční.

Nouzová aktualizace pro Windows 11: Microsoft opravuje nepříjemný problém

V případě funkce KIR může trvat až 24 hodin, než se oprava projeví na postiženém zařízení. Microsoft proto doporučuje počítač restartovat, což může celý proces urychlit. Kompletní popis chyby Microsoftem je následující:

"Po instalaci aktualizace KB5014668 nebo novější jsme obdrželi hlášení, že v malém počtu zařízení není možné otevřít nabídku Start. Na dotčených zařízeních nemusí mít kliknutí na tlačítko Start, výběr tlačítka Start nebo použití tlačítka Windows na klávesnici žádný účinek.

U zařízení podléhajících firemní správě, v rámci které došlo k instalaci dotčené aktualizace a projevily se popsané problémy, to lze vyřešit instalací a konfigurací speciálních zásad pro skupinu. Lze to najít v oblasti konfigurace počítače > administrační šablony > KB5014668 220721_04201 Known Issue Rollback > Windows 11 (originální verze)."

Další informace o nasazení a konfiguraci těchto speciálních zásad pro skupinu lze najít na vyhrazené internetové stránce Microsoftu.

Zdroj: Docs.microsoft.comHow to use Group Policy to deploy KIR

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení