Menu

Microsoft vyzval uživatele nevyhovujících počítačů, aby přešli na Windows 11. Prý omylem

28.02.2023 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsoft vyzval uživatele nevyhovujících počítačů, aby přešli na Windows 11. Prý omylem

Microsoft vyzval uživatele nevyhovujících počítačů, aby přešli na Windows 11. Prý omylem | foto: Bram Van Oost/Unsplash

Redmond by byl samozřejmě velmi rád, aby na Windows 11 přešlo maximum uživatelů. Dělá pro to vše. V těchto dnech se někteří uživatelé Windows 10 mohli setkat s výzvou, aby přešli na jedenáctky. A to i přesto, že jejich systém nevyhovuje.

Microsoftu se opět podařilo omylem nabídnout upgrade na Windows 11 uživatelům, jejichž počítače nevyhovují hardwarovým požadavkům nového systému. Jeden z uživatelů Twitteru, který si říká PhantomOcean3, si na začátku minulého týdne chyby všiml. Microsoft výzvu zobrazoval na nepodporovaném počítači přes celou obrazovku.

Microsoft nyní chybu vysvětlil. Zmiňuje se o tom na svých webových stránkách Learn.microsoft.com a vysvětluje, že "některým hardwarově nezpůsobilým zařízením se systémy Windows 10 a Windows 11 21H2 nabídnul upgrade na Windows 11. Zařízení, u kterých se vyskytla tato chyba, nebyla schopna dokončit instalační proces upgradu. Tato chyba byla detekována 23. února a ještě týž den byla vyřešena."

Microsoft opravuje problém s chybovou hláškou, vyzývající k aktualizaci

twitter(1)

Nabídka bezplatného upgradu Windows 11 i na nekompatibilní počítače? Nikoliv, jen se někde stala chyba. | Zdroj: Twitter/PhantomOcean3 (@PhantomOfEarth)

Tvůrce Windows se s podobným problémem potýkal už loni, kdy také nabízel upgrade na Windows 11 pro počítače, které oficiálně nebyly podporovány. V tomto případě bylo skutečně možné u nepodporovaných počítačů upgrade provést. Nicméně i přesto se uživatelům zobrazilo upozornění na kontroverzně přísné minimální hardwarové požadavky jedenáctek.

S velmi malými výjimkami Windows 11 oficiálně požadují procesory Intel osmé generace (Coffee Lake) nebo Zen 2 a vyšší. Přestože existují snadné způsoby jak instalovat Windows 11 i na nepodporované systémy, Microsoft pro takové případy testuje zobrazení upozornění v podobě vodoznaku na ploše.

Tato nejnovější chyba přichází jen několik týdnů předtím, než Microsoft plánuje uvolnit další vylepšení systému Windows 11. V aktualizaci, kterou Microsoft interně označuje jako "Moment 2", se chystá na Hlavní panel přidat plnohodnotné vyhledávací pole, vylepšit vyhledávání v nabídce Start, přidat Hlavní panel optimalizovaný pro tablety a zavést přepracovanou oblast rychlých oznámení (System Tray).

Zdroj: The VergeLearn.microsoft.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Co se k tomu dá dá dodat ...

    Microsoft nejdříve omezí uživatele, kteří mají obstarožní výpočetní techniku. A pak přijde s tím, že tedy ta omezení vlastně tak nemyslel. Nevím, co na to říci.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení