Menu

Microsoft začne blokovat adware typu „Superfish“

14.01.2016 21:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Microsoft začne blokovat adware typu „Superfish“

Microsoft začne blokovat adware typu „Superfish“ | foto: CHIP

Jako reakci na celou řadu afér s předinstalovaným adwarem Microsoft zpřísňuje pravidla pro tento typ softwaru. 

Výrobci notebooků jsou v poslední době poměrně často zvědaví na soukromí svých zákazníků. Poslední známou aférou je například adware označovaný jako „Superfish“, který byl předinstalovaný v noteboocích Lenovo (https://threatpost.com/lenovo-superfish-certificate-password-cracked/111165/). Zásadním problémem ale je, že podobný typ softwaru není jen rizikem pro soukromí uživatelů, ale může být i hrozbou v oblasti bezpečnosti. Například zmiňovaný Superfish mohl být hackery zneužitý k útokům typu man-in-the-middle.

Není proto asi žádným překvapením, že Microsoft upravil pravidla týkající se adware programů a začne je uplatňovat od 31.3. 2016. Další podrobnosti najdete na webu Microsoftu na adrese https://blogs.technet.microsoft.com/mmpc/2015/12/21/keeping-browsing-experience-in-users-hands/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení