Menu

Microsoftí myši pro Windows 8

06.06.2013 10:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoftí myši pro Windows 8

Microsoftí myši pro Windows 8 | foto: CHIP

Ergonomie, funkčnost a design vytvořený speciálně pro Windows 8 - tak hovoří Microsoft o svých nových myších Sculpt Mobile Mouse a Sculpt Comfort Mouse. Obě jsou vybavené tlačítkem Windows pro snazší dostupnost hlavní nabídky operačního systému a čtyřsměrným kolečkem. To usnadňuje práci v dokumentech a programech širších než jedna obrazovka.

Malé rozměry a dlouhá výdrž baterie jsou předpokladem pro využití na cestách. Optický senzor s rozlišením až 4000 dpi s podporou technologie BlueTrack zajištuje přesnost a plynulý pohyb prakticky na každém povrchu.

Čtyřsměrné kolečko ocení zejména uživatelé zobrazovacích zařízení s menším rozlišením, jako jsou například tablety či starší notebooky, kde by jinak rychlý pohyb do stran s pomocí pouze myši zůstal nedořešen. Zařízení podporují operační systémy Microsoft Windows 8, 7 a RT.

Sculpt Mobile Mouse je lehká bezdrátová kompaktní myška s ergonomickým designem vhodná na cesty. Má rozměry 56,9 x 96,25 mm. Na jednu baterii vydrží až devět měsíců standardního používání a připojuje se pomocí miniaturního USB přijímače.

Sculpt Comfort Mouse navíc oproti své o něco menší sestře disponuje perforovanou plochou pro palec. Dotykem středu tlačítka Windows si volíte mezi okny spuštěných aplikací a pohybem dolů přes dotykovou plochu zobrazíte miniaturu všeho, co máte aktuálně otevřeno. Poté už si jen jedním kliknutím zvolíte to, co jste hledali. Rozměry myši jsou 68,5 x 110,8 mm. Spojení s počítačem umožnuje technologie Bluetooth. Myš Sculpt Comfort je možné použít i pro počítače Mac a tablety osazené systémem Android. O napájení se stará dvojice AA baterií.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení