Menu

Milión zranitelných WordPress stránek

16.03.2015 13:11 | Karel Kovar + Přidat komentář
Milión zranitelných WordPress stránek

Milión zranitelných WordPress stránek | foto: CHIP

Nebezpečná chyba v oblíbeném SEO pluginu znamená více než milión ohrožených stránek. Patří mezi ně i ta vaše?

Redakční systém WordPress patří mezi ty nejoblíbenější na světě a i u nás má tisíce příznivců. Mezi hlavní příčiny tohoto faktu patří i to, že je pro všechny uživatele zdarma a k dispozici je i jeho oficiální český překlad. S tím ale souvisí i to, že poměrně často cílem hackerů a všechny nalezené zranitelnosti jsou s oblibou využívány.

Tak tomu pravděpodobně bude i u zranitelnosti doplňku pro SEO nizozemské firmy Toast, obsahující chybu umožňující útočníkovi provést na cílové stránce libovolný SQL požadavek. Podrobnosti o této „blind SQL injection“ zranitelnosti najdete na adrese https://wpvulndb.com/vulnerabilities/7841.

Postiženy jsou všechny verze od 1.7.3.3 a starší. Na adrese https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/changelog/ je už ale k dizozici verze 1.7.4., ve které je zmiňovaná zranitelnost opravena.

 

2015-04-wordpress2-nahled

Na adrese https://wpvulndb.com/…ilities/7841 najdete popis zranitelnosti…

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení