Menu

Miniaturní externí pevný disk s rozhraním USB Type C

01.06.2016 09:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Miniaturní externí pevný disk s rozhraním USB Type C

Miniaturní externí pevný disk s rozhraním USB Type C | foto: CHIP

Společnost Freecom představila zařízení mHDD Slim – kompaktní, lehký a stylový přenosný disk v odolném kovovém pouzdře. Dodává se dvěma kabely s rozhraním USB a USB Type-C.

Externí pevný disk mHDD Slim má kovové pouzdro a vysokou kapacitu 2 TB a 1 TB  - přesto váží jen 150 gramů a se svými 0,9 cm je velmi tenký. Aby majitelé Mac i PC mohli naplno využívat vylepšené konektivity, je mHDD Slim k dispozici se dvěma kabely: USB Type-C a USB 3.0. Disk je naformátován ve FAT32 usnadňuje přenos mezi počítači s Windows a Mac bez nutnosti přeformátování. Pro potřebu uložení souborů větších než 4 GB je přímo na disku přiložen software k přeformátování na HFS+ pro Macy a NTFS pro PC.

Disk je k dispozici ve třech barevných provedeních: stříbrná, zlatá a vesmírně šedá. Je dodáván s předinstalovaným softwarem Nero Backup Essentials pro zálohu systému a obnovení funkčnosti. Ten umožňuje uživatelům naplánovat automatické zálohování podle data a času, komprimovat soubory pro úsporu místa nebo šifrovat zálohy chráněné heslem. Pevný disk má také funkci USB Rec&Play pro nahrávání z televizorů s USB připojením. Umožňuje nahrávání, přehrávání a dokonce pozastavení živého TV vysílání. Doporučená maloobchodní cena produktu mHDD s kapacitou 1 TB je 2 990 Kč, zatímco 2 TB varianta stojí 4 290 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení