Menu

Minipočítač s USB-C pro všechno

03.10.2018 16:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Minipočítač s USB-C pro všechno

Minipočítač s USB-C pro všechno | foto: CHIP

Nejmenší počítač firmy Fujitsu se jmenuje ESPRIMO G558. Má objemem menším než 1 litr a jedním konektorem USB-C se napájí i připojuje k monitoru.

Společnost Fujitsu představila svůj nejmenší stolní počítač. S celkovým objemem menším než jeden litr je ESPRIMO G558 dostatečně malý, aby jej bylo možné připojit k zadní části monitoru – a přesto je dostatečný výkonný pro běh desktopových i webových kancelářských aplikací.

Kompaktní konstrukce je o 96 % menší než tradiční stolní počítač typu microtower a dodává se s nejnovějšími procesory Intel Core 8. generace. Prostorové požadavky a kabeláž jsou omezeny na nejnižší možnou míru a díky minimálnímu tepelnému výkonu a hlučnosti lze ESPRIMO G558 nainstalovat kamkoli – na zeď, pod stůl nebo za monitor. Při propojení s displejem FUJITSU P24-9 TE umí jediný kabel USB-C zprostředkovat napájení i síťové připojení a synchronizovat vypínání napájení mezi monitorem a počítačem.

50447-esprimo-g558-backpack-1-nahled

Nejmenší počítač Fujitsu je vhodný pro kancelářské prostředí, především ve státní a finanční sféře, kde prostor, zabezpečení a ekonomika vedou k zavádění menších, úspornějších zařízení s vestavěnými bezpečnostními funkcemi. Boduje i v oblasti bezpečnosti – díky vestavěnému kryptografickému modulu TPM (Trusted Platform Module), slotu na zámek Kensington pro zabezpečení, držáku a monitoru a také volitelnému řešení ochrany dat EraseDisk, které trvale odstraní data, jakmile zařízení dosáhne konce životnosti.

50446-esprimo-g558-back-1-nahled

Připojit ho lze až ke dvěma monitorům, je vybaven konektory HDMI+DP, 4+2 USB, LAN, audio,má  paměť DDR4 2 666 MHz a disky M.2. Ceny se liší podle parametrů a začínají zhruba na 15 000 Kč, včetně systému Windows 10 PRO.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení