Menu

Mistři neinovací: kteří výrobci smartphonů nejvíce ignorují inovace?

30.09.2022 10:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Mistři neinovací: kteří výrobci smartphonů nejvíce ignorují inovace?

Mistři neinovací: kteří výrobci smartphonů nejvíce ignorují inovace? | foto: Apple / iPhone 14 press kit

Představení nových iPhonů 14 donutilo mnohé zákazníky k volání po tom, aby Apple konečně přinesl nějaké inovace, kterým se tak braní a které zákazníci často požadují. Ale částečná laxnost v inovacích není zdaleka typická jen pro společnost Apple. Nevěříte?

Apple

Americký Apple nikdy nebyl tím nejinovativnějším výrobcem na trhu. O inovacích věděl, pochytával je kolem, ale vždy je pro sebe tajil a přišel s nimi na povrch až tehdy, kdy je měl mistrně implementované do finálního produktu. Tak je to vidět třeba na průstřelu Dynamic Island u iPhonu 14 Pro.

To ale nemění nic na faktu, že pro nezaujatého zákazníka je Apple zkrátka neinovativní. iPhone 14 vypadá stejně jako iPhone 13, ten vypadal s lehkou obměnou stejně jako iPhone 12. Tak snad příští rok.

Honor

Čínský výrobce, který překonal stín svého staršího bratra – Huawei. Honor každopádně vyrábí hodně zajímavé telefony, povětšinou s dobrou cenou a vyváženými specifikacemi, jak to ukazuje model Honor 70. Ale moment, možná to byl jiný model…

Honor 70

Honor 70 | Zdroj: Honor / model 70 press kit

Vtip je v tom, že po loňském návratu s Google službami Honor prakticky nezměnil design (a ani moc dalších specifikací) svých telefonů. Stačí se podívat na řadu: Honor 50, Honor 60 (ten v Česku dostupný není) a nyní poslední Honor 70. Jako by jeden druhému z oka vypadl.

Samsung

Zrovna korejský Samsung v tomto příběhu rozhodně nefiguruje jako “ten třetí, co se směje, když se dva perou”. Sám má totiž trochu problém přinést klíčové inovace, na které zákazníci čekají. Rychlejší nabíjení než 25 W u základního modelu? Bohužel. A k tomu všemu ještě vypadá model Galaxy S22 úplně stejně jako loňský telefon Galaxy S21. Nedostatek inovací se hodně týká i poslední generace skládacích smartphonů Flip a Fold.

Samsung Galaxy S22 a S22+

Samsung Galaxy S22 a S22+ vedle sebe | Zdroj: Samsung / S22 press kit

Na druhou stranu, Samsung alespoň (na rozdíl od Applu) vyměnil podstatnou část výbavy modelu S22. Má nový čipset, odlišný fotoaparát a také o něco menší displej, což z něj dělá jednoho z posledních přeživších “kompaktních” telefonů.

Zdroj: Autorský text, Apple, GSMArena

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení