Menu

Mobile Security pro Android

18.04.2011 07:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
Mobile Security pro Android

Mobile Security pro Android | foto: CHIP

Od ledna letošního roku roste počet hrozeb zaměřených na mobilní přístroje a zdá se, že platforma Android je pro útočníky favoritem. I proto byl nedávno představen produkt Trend Micro Mobile Security for Android.

V březnu stáhla společnost Google z internetového obchodu Android Market téměř 50 nelegálně upravených verzí legitimních aplikací pro Android nakažených malwarem - AndroidOS_LOTOOR.A Tento škodlivý kód odcizí informace o mobilním přístroji a zajistí neautorizovaným uživatelům přístup ke kořenovému adresáři nakaženého přístroje.  Platforma Android je dnes druhou nejrozšířenější mobilní platformou na trhu s tempem růstu přesahujícím 850 %.  

Trend Micro se i nadále snaží chránit spotřebitele před nejnovějšími hrozbami v oblasti mobilních technologií prostřednictvím řešení Trend Micro Mobile Security for Android, které kontroluje, zda stahované aplikace neobsahují malware, a má zajistit bezpečné surfování, online bankovnictví a nákupy na přístrojích se systémem Android. Tato bezpečnostní aplikace je vytvořena tak, aby počítačové zločince i online hrozby rozpoznala a zastavila dřív, než mohou zaútočit. 

Produkt Trend Micro Mobile Security určený specificky pro přístroje na platformě Android nevyžaduje příliš prostoru a zajišťuje spotřebitelům ochranu a svobodu, kterou potřebují, aby zůstali mobilní. Trend Micro je v současnosti jedinou známou společností, která chrání přístroje se systémem Android před nejnovějšími hrozbami prostřednictvím zabezpečení z cloudu. Vlastní filtrovací seznamy umožňují uživatelům filtrovat či blokovat nežádoucí hovory nebo zprávy a kontrola reputace webů a rodičovská kontrola pomáhají zajistit bezpečnější mobilní surfování pro všechny.

„Ekosystém aplikací systému Android je ze své podstaty otevřený,“ vysvětluje Rik Ferguson, ředitel komunikace a výzkumu zabezpečení Trend Micro. „Existuje již celá řada obchodů s aplikacemi, a tak jsou aplikace uživatelské komunitě k dispozici během několika minut. Tato větší otevřenost vývojového prostředí pravděpodobně pomáhá rozvíjet kreativní atmosféru, ale jak zjistil již Facebook, může být také velice atraktivní pro kriminální živly.“


Díky infrastruktuře Trend MicroSmart Protection Network získávají uživatelé Trend Micro Mobile Security ochranu prohlížečů, ať už se svým mobilním přístrojem na platformě Android cestují kamkoli.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení