Menu

Mobilní eKonto spouští svou aplikaci pro chytré telefony

27.11.2012 11:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Mobilní eKonto spouští svou aplikaci pro chytré telefony

Mobilní eKonto spouští svou aplikaci pro chytré telefony | foto: CHIP

Aplikace přináší na trh řadu ojedinělých služeb: možnost platby prostřednictvím QR kódu, vyhledávání nejlepší ceny či možnosti vyřízení úvěru přes mobil.

Raiffeisenbank od dnešního dne umožňuje obsluhovat účet prostřednictvím aplikace pro chytré telefony fungující na operačních systémech iOS a Android.

Mobilní eKonto je průkopníkem v oblasti plateb pomocí tzv. QR kódů. Od dnešního dne mohou majitelé Mobilního eKonta prostřednictvím QR platby zaplatit na více než tisícovce eshopů, které umožňují platby přes platební tlačítko Raiffeisenbank ePlatby,  kde bude nyní nově zobrazený i platební QR kód.

Jako první mobilní aplikace v ČR dále Mobilní eKonto umožňuje jednoduché placení pomocí nastupující technologie NFC. Funkčnost je nyní dostupná na zařízeních s operačním systémem Android, které technologii NFC podporují. „Stačí jen přiložit dva mobilní telefony k sobě a platba je připravena k doplnění a odeslání,“ popsal princip fungování Aleš Dynda.

Další ojedinělou funkčností Mobilního eKonta je vyhledání nejlepší ceny. Stejně tak aplikace nabídne geolokační vyhledání nejbližších obchodů, u kterých lze využít slevový program Sphere, který je součástí kreditních karet Raiffeisenbank.

Aplikace rovněž jako jediná v ČR umí aktivně poskytnout úvěry.

 

Aplikace je velmi intuitivní a jednoduchá na ovládání. Uživatelé Mobilního eKonta budou moci využít řadu další speciálních funkcí, na které jsou zvyklí z internetového bankovnictví: např. využití multiměnového účtu, zamykání platební karty či zadávání expresních plateb. Uživatelé, kteří dosud nemají účet v Raiffeisenbank, si o něj mohou prostřednictvím aplikace zažádat a využít založení účtu na dálku bez nutnosti navštívení pobočky. Samozřejmostí jsou základní funkce jako zadání platby, zobrazení nejbližších bankomatů a bankovních poboček včetně kontaktů, přehled aktuálních měnových kurzů či přehled stavu debetních i kreditních karet.

Aplikace, kterou banka připravila ve spolupráci se společností Inmite, je od dnešního dne dostupná pro chytré telefony fungující na operačních systémech iOS a Android, pro tablety bude aplikace dostupná v nejbližších týdnech.

Kde stáhnout aplikaci pro svůj telefon

Mobilní eKonto na Google Play

Mobilní eKontro na AppStore

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení