Menu
CHIP Speedtest

Huawei pracuje na ovládání smartphonu gesty: lepší než od Google

22.08.2019 12:00 | Jiří Palyza
Huawei pracuje na ovládání smartphonu gesty: lepší než od Google

Huawei pracuje na bezkontaktním ovládání chytrých telefonů gesty. Tento koncept již známe z telefonu Google Pixel 4 (XL). Čínská verze by měla být rozsáhlejší.

Ovládání gesty čínského giganta Huawei by mělo být postaveno na jiné technologii. Google u svého smartphonu Pixel 4 vsadil na čip Soli, pracující na principu radaru. Huawei jde jinou cestou. Ve svém konceptu ovládání gesty chce využít část ze specifikace 5G, mmWaves.

5G umí víc, než jen přenášet data

Společnost Huawei je lídrem v oblasti 5G, a to nejen z hlediska datového přenosu, ale i ovládání smartphonů. K tomu využívá frekvenční pole od 5G NR milimetrového vlnového pásma, které se pohybuje v kmitočtovém rozsahu od 24 do 100 GHz.
S využitím tak vysokých frekvencí lze přenášet velké množství dat, i když jen na velmi malou vzdálenost. Technologii mmWave lze ale použít i k jiným účelům. Umožňuje např. bezdotykově detekovat tepovou frekvenci.

Na obou videích je vidět, jak lze ovládat telefon aniž byste se ho dotkli. Vypne se alarm, ovládání hudby nebo přehrávání obsahu smartphonu na chytré televizi.

V tuto chvíli jde jen o předvedení budoucích možností. Termín kdy se objeví první chytré telefony Huawei s těmito funkcemi není zatím znám.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení