Menu
CHIP Speedtest

Jeden velký displej: představuje Xiaomi 2020 novou éru smartphonů?

15.01.2020 12:30 | Jiří Palyza
Jeden velký displej: představuje Xiaomi 2020 novou éru smartphonů?

Takovou velikost plochy displeje, jako v případě Xiaomi Mi Mix Alpha, na jiném smartphonu nenajdete. Na nedávné tiskové konferenci Xiaomi oznámil podrobnosti.

Vypadá to, že Mi Mix Alpha je připraven pro hromadnou výrobu. Přesto jeho série bude pravděpodobně velmi omezená. Podle informací technologického serveru Gizmochina je unikátní chytrý telefon připraven do sériové výroby. Výrobce to oznámil v rámci konference své obchodní skupiny, která se konala minulý týden v Pekingu. Mimo jiné zde výzkumný a vývojový tým Mi Mix Alpha prezentoval výroční cenu "Technology Award 2019".

V poskytnutém rozhovoru zmínili Cui Baoqi, vice prezident a předseda výkonné rady Xiaomi Technical Committee, a Han Haicai, vývojář a tvůrce vícepovrchového displeje, také produkci Mi Mix Alpha.

Chytrý telefon Xiami zůstane limitovaný

xiaomi20201

Xiaomi teoreticky může produkovat Mi Mix Alpha ve velkém počtu.

Přestože Xiaomi má teoreticky možnost i kapacitu nasadit smartphone do sériové výroby, zatím tak neučinil a zjevně to ani nebylo v plánu. Představitelé Xiaomi také prozradili, že Mi Mix Alpha byl vyvinut díky rozhodnutí spoluzakladatele a generálního ředitele, Lei Juna, který došel k závěru, že je čas postavit jedinečný a inovativní smartphone. Zároveň se také chtěli vymanit z výrobního cyklu smartphonů, které vždy vypadaly velmi podobně.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení