Menu

Nový koncept iPhonu 14 se vám bude líbit: ale nezapomněl Apple na něco?

15.08.2022 16:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nový koncept iPhonu 14 se vám bude líbit: ale nezapomněl Apple na něco?

Nový koncept iPhonu 14 se vám bude líbit: ale nezapomněl Apple na něco? | foto: Se svolením AR7 / iPhone 14 Pro (Max) koncept

Premiéra nových iPhonů 14 se blíží rychlostí blesku, dojít by k ní mělo v polovině měsíce září. Stále nevíme přesně, jak bude novinka vypadat. Unikají však zajímavé návrhy a koncepty, které poodhalují, jaké novinky by si fanoušci Applu přáli.

Nově se objevují návrhy od grafika a designéra s přezdívkou AR7. Ten na Twitteru sdílel svůj návrh nového iPhonu 14 Pro v tmavém barevném provedení s předinstalovaným iOS 16, které vyjde i pro starší iPhony, ale jeho dostupnost bude odtajněna právě s hardwarovými novinkami.

Z grafických návrhů můžeme hodnotit pouze přední displejovou stranu, neboť záda telefonu s fotoaparáty designér neukazuje. Z těla vidíme pouze strany, které ukazují hranatý design ve stylu iPhonů 12 a 13. Rozložení tlačítek bude rovněž stejné, tedy rozdělený regulátor hlasitosti na levé straně (společně s hardwarovým přepínačem), na protilehlé straně najdeme podlouhlé vypínací tlačítko a dole mikrofony, reproduktor a nabíjecí port; pravděpodobně stále Lightning.

iPhone 14 Pro s průstřelem

Italský designér se tedy zaměřil hlavně na přední stranu. Tu obsahuje velký displej a v horní straně dvojice průstřelů. Jeden pro kamerku – ten je menší – a druhý nejspíš pro zbývající senzory a TrueDepth technologii, díky které Apple může nabídnout biometrickou funkci Face ID (odemykání 3D skenem obličeje).

Už to tak vypadá, že Apple pro letošní rok opomene svůj oblíbený výřez, kterým nejposledněji obohatil i počítače MacBook. Kromě toho je k vidění také technologie always-on, tedy neustále aktivní displej zobrazující notifikace, hodiny, datum, stav baterie a podobně.

Zajímavé je, že grafický návrh nových iPhonů 14 Pro nepočítá s reproduktorem nad displejem, jakýmsi telefonním sluchátkem. Pokud se ale Apple rozhodne vsadit na technologii displejového průstřelu, pravděpodobně umístí reproduktor pro telefonování do černého okraje, který je patrně stále dost velký – minimálně oproti konkurenci.

Nové iPhony 14, 14 Max, 14 Pro a 14 Pro Max by měly dorazit po boku nových hodinek Apple Watch Series 8 dne 13. září, oficiální potvrzení tiskové konference však očekáváme s koncem srpna, respektive začátkem září.

Zdroj: AR7 / Twitter, 9to5Mac

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.