Menu

Překážky ve výrobě smartphonů: možná omezení pro Samsung a Xiaomi

09.03.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překážky ve výrobě smartphonů: možná omezení pro Samsung a Xiaomi

Překážky ve výrobě smartphonů: možná omezení pro Samsung a Xiaomi | foto: Viktor Hanacek/Picjumbo

Samsung a Xiaomi by brzy mohly mít problémy s výrobou smartphonů. Čipy, kterými jsou jednotlivá zařízení osazena, budou extrémně vzácné. Problémy by se mohly projevit na celém trhu se smartphony.

Výrobci chytrých telefonů po celém světě by se brzy mohli dostat do problémů. Zanedlouho by se mohly projevit u společností Samsung a Xiaomi. Informoval o tom korejský zpravodajský web "KED Global".

Důvodem blížících se problémů je skutečnost, že procesory, kterými výrobci svá zařízení osazují, se stávají stále vzácnějšími. Dodavatelé už nemohou uspokojit vysokou poptávku. Jde o problém, který by mohl ovlivnit celé odvětví.

Stránka se odvolává na interní zdroje z oblasti výroby. Podle nich už Samsung a Xiaomi na některých trzích začaly zastavovat výrobu a prodej smartphonů nižší a střední kategorie. Čipy, které v nich měly být osazeny, pak putují na další zařízení, jejichž prodeje budou pokračovat. Zasvěcený informátor hovoří o skutečnosti, že v nejhorším případě by také mohlo dojít k uzavření výrobních zařízení.

Proč jsou čipy pro smartphony tak vzácné?

qualcomm

Už nyní jsou dodací lhůty poptávaných čipů pro smartphony více než půl roku. Podle interních zdrojů hrozí, že někteří výrobci by mohli zastavit svou produkci. | Zdroj: iphonedigital/Foter

V současné době se očekává, že výrobci smartphonů si počkají na dodávky objednávek čipů od společnosti Qualcomm přibližně sedm až osm měsíců. Důvodem tak dlouhé doby je vysoká poptávka.

Mnoho výrobců se připravuje na rok 2021. Letos chtějí znovu oživit své aktivity a kompenzovat ztráty, které jim vznikly od počátku koronavirové pandemie. Navíc stále platí embargo USA na produkty Huawei: na trh se smartphony se tak pokouší zaútočit další čínští výrobci. Značky Oppo, Vivo a Realme nyní v celkovém součtu údajně prodávají více zařízení, než Samsung.

Na rozdíl od technologických gigantů ale tyto tři společnosti nevyrábějí své vlastní čipy, takže potřebují odborné znalosti a zkušenost společnosti Qualcomm. Je těžké posoudit, kdy a zda se situace zlepší.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení