Menu

MojeID má už 300 000 uživatelů

24.01.2014 15:56 | Radek Kubeš + Přidat komentář
MojeID má už 300 000 uživatelů

MojeID má už 300 000 uživatelů | foto: CHIP

Služba mojeID, která umožňuje udržovat údaje o jejím uživateli na jednom bezpečném místě a stále aktuální, dnes získala 300 000. uživatele.

Služba mojeID, která umožňuje udržovat údaje o jejím uživateli na jednom bezpečném místě a stále aktuální, dnes získala 300 000. uživatele. Služba je v provozu od podzimu roku 2010, posledních 100 tisíc účtů přibylo od loňského května. MojeID provozuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a pro zájemce je zcela zdarma. Nově mohou zájemci používat mojeID například při online nákupu jízdenek do autobusů Student Agency a vlaků RegioJet nebo při rezervaci knih v Městské knihovně v Praze.

mojeid99-nahled

Uplynulý rok byl pro službu mojeID ve znamení řady významných novinek a změn. Jednou z těch viditelnějších je nová podoba webu na internetové adrese www.mojeid.cz. Nový layout, jehož cílem bylo vizuálně stránky přiblížit moderním trendům a podpořit jejich celkovou přehlednost, doprovází i nové funkce.

„Z hlediska funkčnosti nejvíce změn zaznamenala homepage, které dominuje přehlednější menu spolu s hlavním rotujícím bannerem. Ten návštěvníky upozorňuje na největší přínosy mojeID pro uživatele, jimiž jsou bezpečné přihlašování do internetových služeb bez nutnosti pamatovat si desítky kombinací jména a hesla, snazší a rychlejší využívání nových služeb a plně uživatelsky řízený rozsah předávaných údajů“, uvádí marketingový ředitel sdružení CZ.NIC, Ondřej Písek. „Zcela novou součástí webu je potom katalog služeb, které podporují přihlašování pomocí mojeID.“

Služba mojeID také nedávno rozšířila počet míst, kde si mohou uživatelé validovat svůj účet. Kromě Prahy je možné ověřit účet mojeID také v Moravské zemské knihovně v Brně a nejnověji i v Liberci v prostorách knihovny Technické univerzity.

Do služby mojeID se stále častěji zapojují i obce a města. Služba jim nabízí vhodný nástroj pro ověřování identity občanů a voličů při referendech a anketách pořádaných místní samosprávou. MojeID tak využívá například Rožmitál pod Třemšínem, Hořice v Podkrkonoší, Úvaly nebo Mariánské Lázně.

MojeID využívají ve velké míře také on-line média. MojeID najdou zájemci na webech skupiny Nova (CET 21) v čele s magazíny Nova.cz, tn.cz, Doma.cz a Krásná.cz či na online videopůjčovně Voyo.cz. Rychlého a bezpečného přihlášení uživatelé využívají například k diskuzím pod články na webech Mladé fronty, Internet Infa, Economie, Tiscali Media či Extra Publishing. Službu v neposlední řadě využívá i největší tuzemský publikační systém Blog.cz.

Validovaný účet mojeID je možné využít i na komunitních portálech. Nejnovějším přírůstkem je portál Hlídačky.cz, který pomáhá najít důvěryhodné hlídání dětí. Díky mojeID poskytuje rodičům garanci, že své služby zde nabízí lidé s ověřenou identitou a kontakty. Dalším internetovým portálem, který začal nedávno využívat systém mojeID, je Nevyhazujto.cz, jenž nabízí svým uživatelům možnost darovat nebo získat věci pouze za odvoz.

Zájemci o zavedení mojeID mohou využít půldenní kurz Jak (na)implementovat mojeID, který nabízí vzdělávací centrum Akademie CZ.NIC. Vedoucí kurzu předvede efektivní nasazení služby do praxe a zodpoví případné technické dotazy.

Zdroj: TZ CZ.NIC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nevěřím

  Služba mojeID, která umožňuje udržovat údaje o jejím uživateli na jednom bezpečném místě …
  Tomu není možné věřit, že by v této zemi bylo něco bezpečně uloženo.

  Reagovat na komentář

  neuspech

  300000 utivatelu neni zprava k chlubemi. V tom cisle jsou i lidi kteri nejsou aktivnimi utivvately a jsou tam i mrtve ucty ktere uz nikdy nikdo nepouzije
  Tak ue kdyby bylo aktivnich uzivatelu tak 200000 a internet pouziva kazdy dem tak ctyri miliony lidi v cr ta se jedna o PET procent uzivatelu za nekolik let co ta sluzba bezi. Fakt propadak.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení