Menu

Monitorujte vzdušný prostor pomocí chytrých webových služeb

21.08.2017 16:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Monitorujte vzdušný prostor pomocí chytrých webových služeb

Monitorujte vzdušný prostor pomocí chytrých webových služeb | foto: CHIP

Sledování tras komerčních linek letadel a získávání různých dalších informací o leteckém provozu je díky internetu velice jednoduché. 

Nejznámějšími a nejpoužívanějšími webovými aplikacemi jsou v současné doběFlightradar24, RadarBox24 a Flightaware. Služby zjišťují přesnou polohu letadel buď prostřednictvím dat z ADS-B Data, nebo využívají data agentury FFA (Federal Aviation Administration), která získávají s pětiminutovým zpožděním. Který z obou standardů se používá, to závisí na konkrétní letecké společnosti. Chcete-li začít sledovat konkrétní let, je nejprve potřeba zadat do vyhledávacího pole »Search« jeho číslo. Zjistíte tak podrobné informace o tomto letu, tedy například kde se nachází, odkud kam letí, kdy má přistát a v jaké je nadmořské výšce. Zobrazí se vám i fotografie letadla – nemusí jít ale přímo o konkrétní letadlo.

flightradar-nahled

Zajímavý je i 3D pohled na konkrétní let. Další informace můžete vyhledat pomocí Googlu. Podrobnosti můžete získat i o jednotlivých letištích, pokud do vyhledávacího pole zadáte ITA kód letiště – například „PRG“ pro Letiště Václava Havla v Praze. Dozvíte se, jaké lety jsou plánované, které jsou zpožděné a podobně. Aplikace flightrada24 je dostupná i ve verzi pro Android a iOS. Můžete se tak kdykoli podívat, jaké letadlo vám krouží nad hlavou a kam směřuje. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení