Menu

Mozilla: Úniky z Bugzilly ohrožují Firefox

13.09.2015 13:03 | Karel Kovar + Přidat komentář
Mozilla: Úniky z Bugzilly ohrožují Firefox

Mozilla: Úniky z Bugzilly ohrožují Firefox | foto: CHIP

Krádež univerzálních klíčů – tak by se dal s nadsázkou označit hack Bugzilly – databáze zranitelností Firefoxu.

Před několika dny Mozilla přiznala, že neznámí útočníci napadli účet s vysokými právy u nástroje Bugzilla. Aby jste pochopili zásadní problém tohoto oznámení, je nutné vědět že Bugzilla je bugtrackingový nástroj a pomocí zmiňovaného účtu tak hackeři získali podrobný popis přibližně 200 nepublikovaných a neopravených chyb, které poté zneužívali k útokům na prohlížeč. Některé zdroje také naznačují, že útočníci měli k informacím o chybách přístup už od konce roku 2013!

I to byl možná důvod, proč se bezpečnost Firefoxu v poslední době tak zhoršila. Bezpečnostní nástroje typu NoScript nebo AdBlock sice dokáží zkušené uživatele ochránit, ze strany Mozilly jde ale o ostudu, která pověsti prohlížeče příliš nepřidá. A to vzhledem ke stále klesajícím počtu uživatelů Firefoxu asi není zrovna ideální stav. Další podrobnosti najdete na webu TheRegister (http://www.theregister.co.uk/2015/09/04/mozilla_firefox_bugzilla_leak/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení