Menu

MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

23.04.2019 09:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3 | foto: CHIP

Nový bezdrátový gigabitový router MU-MIMO TP-Link Archer A9 s podporou hlasového ovládání Amazon Alexa je určen pro moderní domácnosti i malé firmy, ve kterých je smartphone, tablet i notebook běžným zařízením a elektronická zábava či práce každodenní rutinou.

Nabízí jak rychlé bezdrátové připojení kompatibilní s posledními standardy, tak i rychlé připojení bez kompromisů přes gigabitový ethernet. Archer A9 nabízí standard WiFi 802.11ac Wave2, který poskytuje rychlost Wi-Fi až do 1300 Mb/s v pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

Tři externí a jedna interní anténa vysílají signál Wi-Fi do všech koutů domu či velkého bytu. Technologie Beamforming detekuje zařízení, i když jsou vzdálená nebo mají nízký výkon, a směřuje na ně sílu bezdrátového signálu. Tím se zvýší síla dostupného signálu na zařízení a zároveň i možná vzdálenost od routeru. Archer A9 také pomáhá zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Tři simultánní datové toky umožňují všem připojeným zařízením dosáhnout až 3× vyšší rychlosti, než se standardními AC routery protože ty komunikují vždy jen s jedním zařízením.

Optimalizaci rychlosti podporuje i funkce Smart Connect, která pomáhá routeru automaticky přepínat připojení každého zařízení k nejlepšímu dostupnému pásmu Wi-Fi, zatímco funkce Airtime Fairness zabraňuje zpomalení starších zařízení v síti.  Výsledkem všeho je pak hladká bezdrátová komunikace bez zpoždění.

Archer A9 zlepšil bezpečnost a online ochranu díky pokročilým funkcím a technologiím, jako jsou rodičovská kontrola, řízení přístupu, VPN server a podobně. Kromě toho lze po aktualizaci firmwaru využívat nejnovější vylepšené zabezpečení WPA3. K ochraně před nežádoucím přístupem k osobním či firemním datům pak slouží samostatná virtuální síť pro hosty.

Ve spolupráci s Alexou a IFTTT se Archer A9 chová jako centrální pomocník pro usnadnění života. Síť lze snadno ovládat pomocí jednoduchých hlasových příkazů zadaných přes Amazon Alexa a díky IFTTT je zkombinovat s dalšími kroky. Tak proč nemít život chytřejší a jednodušší už nyní?

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení