Menu

Mushkin Atom USB 3.0 - miniaturní flashka

19.12.2013 11:55 | Michal Bareš + Přidat komentář
Mushkin Atom USB 3.0 - miniaturní flashka

Mushkin Atom USB 3.0 - miniaturní flashka | foto: CHIP

Mushkin uvádí na trh miniaturní flash disk Atom s podporou rychlejšího rozhraní USB 3.0. Jeho výhodou jsou miniaturní rozměry, nízká spotřeba a slušná rychlost čtení dat, zápis má být ale poměrně pomalý.

atom-nahled

Mushkin Atom USB 3.0

Miniaturní USB flash disky ocení hlavně majitelé tabletů a ultrabooků. Nejsou sice tak rychlé jako nejlepší modely, ale zato jsou lehké, mají nízký příkon a při mobilním používání snižují riziko mechanického poškození USB portu. Společnost Mushkin uvádí na trh novou řadu miniaturních USB flash disků Atom, které pracují (alespoň co se čtení týče) rychlostí USB 3.0.

8GB model pracuje podle výrobce s rychlostí čtení 80 MB/s a zápisu 5,5 MB/s a v pohotovostním režimu má příkon 0,65 W, při práci pak 0,905 W. O něc rychlejší má být 16GB verze, která má číst data rychlostí 155 MB/s a zapisovat je rychlostí 11,5 W při příkonu 0,25 W (pohotovostní režim), nebo 0,67 W (provoz). Nejvyšší kapacita 32 GB čte data stejně rychle (155 MB/s), ale má o něco rychlejší zápis (21,5 MB/s) a v klidu má příkon 0,247 W, resp. při práci 0,75 W.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení