Menu

Může to vůbec fungovat? Aplikace prověří, zda je váš mobil stále vodotěsný

06.08.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Může to vůbec fungovat? Aplikace prověří, zda je váš mobil stále vodotěsný

Může to vůbec fungovat? Aplikace prověří, zda je váš mobil stále vodotěsný | foto: Angelo Pantazis/Unsplash

Mnoho uživatelů spoléhá na výrobce a věří, že pokud dojde k nechtěnému pádu mobilu do vody, zařízení to přežije. Nová aplikace tvrdí, že vodotěsnost smartphonu prověří.

Ať už jde o Samsung, Apple nebo Huawei, téměř všichni výrobci chytrých telefonu inzerují, že některé z jejich modelů jsou vodotěsné s certifikací IP. Často ale bývá drobným písmem ještě upřesněno, že ochrana proti vodě není trvalá a může se časem v důsledku opotřebení zařízení snížit. Jak ale nejlépe prověřit, zda je vodotěsnost stále zaručena, aniž byste smartphone ponořili do vody?

Bezplatná aplikace pro Android, Water Resistance Tester, tvrdí, že tento problém řeší a prověří, zda je váš smartphone stále vodotěsný, aniž byste k tomu museli použít byť jedinou kapku vody. Co se za aplikací skrývá a může to skutečně fungovat?

waterresistancetester-logo

Water resistance tester – aplikace pro Android 1.2.0

CHIP hodnotí Uspokojivý

Bezplatná aplikace pro Android "Water Resistance Tester" zjistí, zda je váš smartphone stále voděodolný.

Stáhněte si

 

Water Resistance Tester: prověření voděodolnosti smartphonu

waterresistancetester

Pomocí aplikace lze prověřit deklarovanou voděodolnost mobilních zařízení s Androidem. | Zdroj: Water Resistance Tester

Aplikace funguje pouze na zařízeních, která jsou vybavena barometrem. Pro kontrolu vodotěsnosti je také zapotřebí ze zařízení sundat kryty a další podobné ochranné nebo rozšiřující prvky.

Poté stačí aplikaci na zařízení stáhnout, spustit a následovat pokyny. Oběma palci stisknete značky, zobrazené v dolní části obrazovky. Aplikace potvrdí provedení testu buď potvrzením vodotěsnosti, nebo chybovou zprávou, že zařízení není vodotěsné.

Podle vývojáře aplikace, Raye Wanga, aplikace využívá barometr, zabudovaný v zařízení, při silnějším tlaku palců na obrazovku. Pomocí aplikace chce vývojář také umožnit kontrolu smartphonu například po servisním zásahu, což může být typicky oprava displeje, nebo výměna akumulátoru. Ray Wang ale upozorňuje, že aplikace v žádném případě nezaručuje, že je testované zařízení skutečně vodotěsné.

Podle recenzí v obchodě Google Play a na Redditu odvádí aplikace Water Resistance Tester obecně dobrou práci. Hlavním bodem kritiky je nízká kompatibilita s různými modely smartphonů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení