Menu
CHIP Speedtest

Na rok zdarma: Google Docs konečně k dispozici v desktop variantě

26.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Na rok zdarma: Google Docs konečně k dispozici v desktop variantě

Alternativou pro Microsoft Office je G Suite, která boduje zajímavými funkcemi. Jen nebylo doposud možné si ji stáhnout na počítač.

To vše mění "Kiwi for Gmail" a umožňuje všechny aplikace Googlu instalovat v desktopové variantě. Krátkodobě je menší program k dispozici k bezplatnému stažení.

G Suite je jednou z nejpopulárnějších alternativ k sadě Microsoft Office. Jedna z věcí, která ale G Suite provází od samotného začátku, je možnost jejího používání pouze v prostředí prohlížeče. Gmail, Google Docs a pod. nelze stáhnout jako desktopové aplikace.

Kiwi pro Gmail to ale mění. Užitečný nástroj umožňuje Gmail a celé G Suite stáhnout na plochu a nyní jej lze testovat rok zdarma. To vám může ušetřit placení roční licence za Office 365.

Kiwi for Gmail 2.0 dobrý
Program umožní stažení Google Mailu včetně G Suite a jejich použití ve formě desktopových aplikací. stáhněte si


Kiwi for Gmail: plnohodnotný e-mailový klient s G Suite

kiwi-code

Zadáním kódu "KiwiForFree" získáte možnost program používat jeden rok zdarma.

Základní verze Kiwi for Gmail je plnohodnotným e-mailovým klientem pro uživatele Gmailu, prémiová verze k němu ještě přidává plnou integraci sady G Suite. Kromě Gmailu a Google Kalendáře můžete přistupovat také k Dokumentům, Tabulkám a Prezentacím přímo z desktopu.

Pokud tedy používáte G Suite často, nemusíte už tabulky, dokumenty a další souborové formáty sady zpracovávat jen prostřednictvím prohlížeče. Nástroj s sebou přináší ještě dva pluginy. Podobně jako režim spánku vypínají oznámení a maily jedním kliknutím na volbu "Nerušit". Pokud si nehodláte pořídit Office 365 a přitom se nechcete vzdát možností kancelářských aplikací na desktopu, je roční možnost využít Kiwi zdarma dobrou příležitostí.

S kancelářskými aplikacemi se setkáváme denně

Bez kancelářských aplikací si běžný pracovní den lze jen stěží představit. Ať už jde o časté prezentace, oběh dokumentů, vyplňování tabulek, vše se nejčastěji vyměňuje ve formátech Word, Excel a PowerPoint. Existuje ale řada bezplatných alternativ k sadě MS Office, které jsou zdarma. Nejpoužívanější je pravděpodobně G Suite.

OpenOffice se zdál být nadějnou alternativou pro školáky a studenty, ale mezitím na něj usedla poměrně silná vrstva prachu. Pokračování LibreOffice je už lepší, co ale dělá Google Docs a spol. tak úspěšnými, je jejich úspěšná integrace do cloudu a kolaborativní možnosti. Místo mailů lze jednoduše posílat pouze odkazy na dokumenty. K dispozici jsou i speciální formáty jako třeba Google Formuláře pro různé dotazníky a registrace. Gmail pro firmy je také už docela využíván. To vše dělá z G Suite mocného pomocníka v kanceláři, což je na mnoha místech doposud podceňováno.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení