Menu
CHIP Speedtest

Naděje pro Huawei: nové smartphony mají získat služby Google pro Android

11.10.2019 07:00 | Jiří Palyza
Naděje pro Huawei: nové smartphony mají získat služby Google pro Android

Nové smartphony Huawei by mohly být v budoucnu poskytovány ve výchozím nastavení s licencemi od Googlu. Podle médií chce USA zrušit sankce.

Huawei je na seznamu embargovaných firem od května. Americké společnosti nemohou s Huawei spolupracovat. Již dvakrát byly uděleny výjimky, ale k jejich dalšímu prodloužení už dojít nemělo.

Jedním z důsledků banu na vzájemnou spolupráci je, že řada smartphonů Huawei Mate 30 již neobdržela licenci Google. V důsledku toho už oficiálně nemohou používat žádné služby a aplikace od Googlu. Prodej zařízení mimo území Číny se tak stal extrémně obtížný, až takřka nemožný. Ačkoli americké společnosti mohly žádat o výjimky, vládou nebyly doposud zpracovány. To by se ale nyní mělo změnit.

Americká vláda chce uvolnit sankce proti Huawei

huawei-hope

Podle zprávy v NewYork Times chce americký prezident Donald Trump zrušit embargo proti Huawei.

Americká vláda však nyní plánuje zpracovat žádosti o licence a začít vydávat schválení. Mělo by se jednat o zboží a služby, které nemají bezpečnostní význam. To by také mohlo znamenat, že Google by poté mohl oficiálně spolupracovat s Huawei a oficiální licenci získá i řada zařízení Mate 30. Celosvětovému prodeji vlajkové lodi by tak už nemuselo stát nic v cestě.

Co se týče prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, je ale na místě být spíše skeptický. Jak víme z případů v minulosti, i přes jasná prohlášení se nakonec nestalo nic.

Prozatím to znamená držet palce. Možná už brzy obdrží řada Huawei Mate 30 oficiální licenci od Googlu a pak by i ostatní zařízení se službami Google mohla být normálně dostupná.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení