Menu
CHIP Speedtest

Náhrada Androidu od Google: Facebook pracuje na vlastním operačním systému

24.12.2019 06:15 | Jiří Palyza
Náhrada Androidu od Google: Facebook pracuje na vlastním operačním systému

Podle informací z médií Facebook v současné době pracuje na systému, který by se v budoucnu měl stát vážným konkurentem Androidu.

Facebook pracuje na svém vlastním mobilním operačním systému, aby mohl nahrazovat Android a konkurovat Googlu. Na vývoji se také podílejí bývalí zaměstnanci společnosti Microsoft. Podle dostupných informací jdou daleko nad rámec vývoje nového chytrého displeje nebo nabídky platební platformy pro aplikace Facebooku.

Vypadá to, že ambice Marka Zuckerberga jsou vysoké, firma vyvíjí svůj vlastní operační systém a možná bude chtít pro hardware vytvořit podobný model, jaký používá Apple.

"Nemůžeme se spolehnout na trh a naši konkurenci"

facebook1

Facebook vysoce pravděpodobně pracuje na operačním systému, který by měl být přímou konkurencí Androidu.

Platforma Facebooku stále běží s upravenou verzí systému Android. Podle slov jednoho z manažerů společnosti, vice prezidenta pro oblast virtuální a rozšířené reality, Andrewa Boswortha, to není do budoucna přijatelné:

"We really want to make sure the next generation has space for us. We don't think we can trust the marketplace or competitors to ensure that's the case. And so we're gonna do it ourselves."

Operační systém v současné době vyvíjí Mark Lucovsky, bývalý zaměstnanec společnosti Microsoft, který se podílel na vývoji Windows NT.

Facebook také pracuje na vlastních brýlích pro virtuální realitu

I když Facebook zprávu nepotvrdil, jeden z hlavních ideových lídrů firmy, Ficus Kirkpatrick, sdělil technologickému portálu The Verge, že "je možné", že budoucí hardware Facebooku software od Googlu potřebovat nebude.

Kromě toho Facebook také pracuje na nových AR brýlích, které mají být uvedeny do roku 2023, na novém jazykovém asistentu pro jeho platformu a produktech Oculus.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení