Menu

Naplánujte si cestu na počítači a pošlete si ji do smartphonu

19.06.2018 16:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Naplánujte si cestu na počítači a pošlete si ji do smartphonu

Naplánujte si cestu na počítači a pošlete si ji do smartphonu | foto: CHIP

Plánování cesty pomocí map Googlu je mnohem pohodlnější a rychlejší na osobním počítači než na malém displeji chytrého telefonu.

Až budete s plánováním u konce, je naopak praktické si připravenou trasu přenést do svého smartphonu a mít ji k dispozici na cestách. Jediné, co je k tomu potřeba, je to, abyste byli jak na počítači, tak ve smartphonu přihlášeni pod stejným Google účtem.

google-mapy-nahled

Na počítači spusťte Google Mapy a naplánujte si trasu. Pak už stačí kliknout na pod zadanou trasou na »Odeslat trasu do telefonu«. V následujícím okně vyberte smartphone, případně tablet s Androidem, nebo si můžete poslat trasu přes e-mail nebo SMS, abyste ji pak mohli použít i na smartphonech s iOS nebo Windows Mobile. Následně se trasa odešle do zařízení a na něm se po určité době zobrazí zpráva o přijetí trasy. Pokud jde o zařízení s Androidem, můžete si trasu rovnou zobrazit v Mapách Googlu, pokud jde o jiné zařízení, otevřete e-mail nebo SMS zprávu. Nebudete-li mít po cestě přístup k internetu, můžete si trasu uložit pro off-line použití.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení