Menu

NAS se šestnácti pozicemi, osmijádrovým procesorem Ryzen a možností využití grafické karty pro strojové učení AI

18.05.2018 13:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
NAS se šestnácti pozicemi, osmijádrovým procesorem Ryzen a možností využití grafické karty pro strojové učení AI

NAS se šestnácti pozicemi, osmijádrovým procesorem Ryzen a možností využití grafické karty pro strojové učení AI | foto: CHIP

Nové zařízení NAS podnikové třídy QNAP TS-1677X Ryzen má dvanáct 3,5palcových diskových pozic a čtyři 2,5palcové diskové pozice.

Disponuje osmijádrovým procesorem AMD Ryzen s vysokým výkonem, optimalizovanou efektivitou úložiště díky technologii Qtier pro automatické stupňování a SSD cache. Procesor AMD Ryzen s Turbo Core až 3,7 GHz může zvýšit výkon virtualizace. TS-1677X může pracovat i jako velké datové úložiště orientované na AI, pokud se použije s výkonnou grafickou kartou a vývojářským balíčkem pro AI „QuAI“ od společnost QNAP.

Řada TS-1677X zahrnuje modely s procesorem AMD Ryzen 7 1700 (8 jader/16 vláken), AMD Ryzen 5 1600 (6 jader/12 vláken) a AMD Ryzen 3 1200 (4 jádra/4 vlákna), které podporují akcelerované šifrování AES-NI a až 64 GB DDR4 RAM. Všechny modely poskytují dva porty 10GBASE-T RJ45 (které podporují rychlosti 10G/5G/2,5G/1G/100M) a tři sloty PCIe pro velký potenciál rozšíření. Mezi podporovaná PCIe zařízení patří grafické karty, 10GbE / 40GbE síťové karty, rozšiřující karty USB 3.1 a karty QM2 (ty přidávají další konektivitu M.2 SSD nebo 10GbE). TS-1677X nabízí vynikající výkon, spolehlivost a škálovatelnost. Jedná se tudíž o skvělé úložné řešení pro různá podniková prostředí IT.

Vzhledem k boomu umělé inteligence může vývojářský balíček pro AI společnosti QNAP „QuAI“ vybavit TS-1677X NAS tak, aby mohlo pracovat jako řešení AI/ML/DL. Vědci a vývojáři, zabývající se zpracováním dat, mohou pomocí platformy AI na bázi NAS rychle vybudovat, cvičit, optimalizovat a zavádět modely pro strojové učení. Zařízení TS-1677X, pokud je použijete s výkonnou grafickou kartou, zajistí vysoký výpočetní výkon, který plně dostačuje pro aplikace datově náročného strojového učení, což je velmi prospěšné pro průzkum inteligentních služeb a vyšší obchodní hodnoty.

Vícevláknové zařízení TS-1677X dokáže zajistit najednou běh více virtuálních počítačů. Toto zařízení je připraveno na virtualizaci pro prostředí VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2016 s podporou iSER (iSCSI Over RDMA). Může hostovat virtuální počítače a kontejnery jako účinný univerzální server a podporuje snímky a zálohování virtuálních počítačů pro univerzální správu virtualizace. Zařízení TS-1677X také podporuje vQTS, který uživatelům umožňuje provozovat větší počet virtuálních systémů QTS na jednom zařízení NAS, poskytnout výhody segregace zdrojů, flexibilní zavádění aplikací a úspory energie, nákladů a prostoru.

Zařízení TS-1677X nabízí kombinaci vysokého výkonu, úložného potenciálu a SSD cache například pro optimalizaci vysílání hudby, takže je dokonalou volbou pro optimální hudební zážitky Roon. Uživatelé si mohou nainstalovat aplikaci Roon Server z QTS App Center a snadno procházet a přehrávat hudbu pomocí aplikací Roon na libovolném kompatibilním zařízení pro multizonální multimédiální zážitky.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení