Menu

NAS servery s podporou 4K

20.01.2016 10:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
NAS servery s podporou 4K

NAS servery s podporou 4K | foto: CHIP

Na nových NAS serverech QNAP řady TS-x53A můžete spustit operační systém QTS i Linux, takže fungují i jako pracovní stanice. Zvládnou navíc přehrávat video v rozlišení až 4K.

Společnost QNAP uvedla řadu NAS zařízení TS-x53A, která pohání čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3150 a která jsou vybavena duálním operačním systémem QTS-Linux a hardwarově akcelerovaným šifrováním s výstupem do 4K UHD HDMI. Řada TS-x53A umí zajistit zabezpečené soukromé cloudové prostředí k zálohování a sdílení souborů a spolu s novou linuxovou stanicí může fungovat jako základna pro aplikace internetu věcí a jejich vývoj. Uživatel může k NAS připojit HDMI monitor, USB klávesnici a myš, stejně jako ke standardnímu počítači s Linuxem. Podle verze je do NAS zařízení možné instalovat 2, 4, 6 nebo 8 disků. Datová propustnost je až 400 MB/s. S mediálním přehrávačem Kodi lze výrobky řady TS-x53A připojit k HDMI TV nebo k přijímači A/V a začít využívat přehrávání médií v rozlišení až 4K UHD. Pro větší pohodlí je v balení dodáváno dálkové ovládání. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení