Menu

Nástroj s komickým názvem a hodinou provozu zdarma osvěží video konference

14.04.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nástroj s komickým názvem a hodinou provozu zdarma osvěží video konference

Nástroj s komickým názvem a hodinou provozu zdarma osvěží video konference | foto: Charles Deluvio/Unsplash

Video konference a online prezentace se staly pro mnoho lidí denním chlebem. A často se už dost zajídá a nechutná. V průběhu maratonů virtuálních schůzek už jednotlivci před stále stejnými pozadími splývají do jednotného obrazu.

Software s vtipným názvem "mmhmm" chce jednolitost video konferencí osvěžit a nyní je konečně k dispozici verze pro Windows, byť prozatím jen beta.

Pokud už máte někdy problém udržet pozornost u Zoomu nebo se potýkáte s únavou u Google Meets, je zde novinka od Ratiopharmu v podobě nástroje s nezvyklým názvem. Chce vám videokonference a související prezentace zpestřit a daří se mu to osvěžujícím způsobem. Je dobrý až natolik, aby online prezentacím přinesl marketéry často zdůrazňovaný "wow" efekt?

mmhmm-logo

mmhmm for Windows beta 1

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného programu můžete osvěžit a více zatraktivnit prezentace v prostředí Zoom, Google Meets a podobných online platformách.

www.mmhmm.app/product

 

mmhmm1

Osvěžení pro pozadí a další obsah ve video konferencích: mmhmm. | Zdroj: mmhmm pro Windows

Nástroj není pouze rozšířením do prohlížečů, které by přidalo další pozadí pro video konference. Software má širší možnosti uplatnění. Nejde sice o zcela nový nástroj pro přenos video konferencí čili ho nelze považovat za konkurenta Zoomu, Skypu, Google Meets nebo Teams. Jde spíš o silný prezentační nástroj, který je svým způsobem konkurencí pro PowerPoint. Jeho specialitou jsou ale video konference. Po instalaci můžete mmhmm vybrat v online video konferenčních platformách jako virtuální kameru, a využívat tak jeho funkce přímo v online schůzce.

Osvěžující efekty, jednoduché ovládání

mmhmm2

Ovládání softwaru je snadné, jen stále chybí verze pro Windows. K dispozici je pouze beta. | Zdroj: mmhmm

Nástroj dělá několik věcí inovativním způsobem. Během prezentace se například můžete postavit vedle vlastních prezentací jako hlasatelé v TV. Jak vysocí při tom budete zobrazováni, si nastavíte pomocí jednoduchých posuvníků. Do videokonference můžete také snadno přenášet živou obrazovku ze smartphonu nebo na pozadí nechat běžet živý televizní přenos.

Pomocí několika hravých efektů můžete probrat unavené posluchače. Například se můžete zprůhlednit, změnit si pozadí nebo zobrazit zprávu "Hned jsem zpátky". Ke zdůraznění důležitých bodů se také hodí virtuální laserové ukazovátko.

Výhoda programu je v tom, že se snadno používá. V podstatě zde najdete pouze přepínače pro zapnutí a vypnutí různých funkcí a posuvné ovladače pro všechna nastavení, která jsou přizpůsobitelná. Protože ne vždy ovládáte prezentace sami, můžete přístupová práva předat i dalšímu uživateli, který vám bude asistovat.

Pro žáky a studenty zdarma

mmhmm3

Všechny funkce jsou k dispozici ve formě předplatného. Studenti a žáci mají v současnosti k dispozici jeden rok zdarma. | Zdroj: mmhmm

Nástroj ale není poskytován zcela bezplatně. Je za ním obchodní model, a tak by alespoň nemusel prodávat data uživatelů. Pokud byste chtěli software plně využívat, bude nutné platit měsíční předplatné. Za prémiovou variantu je to necelých 10 USD.

Zdarma je mmhmm možné používat s časovým omezením 60 minut denně. Atraktivní nabídku provozovatel připravil pro žáky a studenty, kterým nabízí jeden rok služby verze Premium zdarma.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení