Menu

Navigační boty

17.05.2016 14:49 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Navigační boty

Navigační boty | foto: CHIP

Společnost easyJet testuje chytré boty s vestavěnou GPS, které pomáhají uživatelům s navigací při prohlídkách v nových destinacích. 

Společnost easyJet, která je druhým největším dopravcem na pražském letišti Václava Havla, odhalila prototyp chytrých bot – nazvaných ‘Sneakairs’ – které by díky zabudované GPS technologii mohly zákazníkům pomáhat snadno objevovat města a turistické destinace a umožnily jim tak zkoumat okolí bez rizika, že se ztratí. Chytré boty odhalené na ‘Barcelona Street Project’ v Barceloně v sobě nesou GPS technologii, která se přes Bluetooth připojí k aplikaci v chytrém telefonu a naviguje nositele pomocí aktivace malých vibračních senzorů v botách. 

 Díky této technologii by turisté mohli objevovat památky bez nutnosti použití mapy nebo navigace v telefonu – zajímavá funkce například pro nalezení cesty zpět do hotelu po večeru stráveném v centru města.

Od minulého roku aerolinka pomáhá cestujícím projít letištěm díky technologii Mobile Host, funkci v aplikaci společnosti easyJet, která provází cestující skrz letiště, včetně navigace ke konkrétní bráně a aktuálních informací o čísle brány a pásu se zavazadly, aby byla jejich cesta co nejvíce bezproblémová.

 „Toto navigační řešení jsme vyvinuli, protože vidíme příležitost na trhu. Skvěle se navíc hodí pro aerolinku, jako je easyJet, která přepravuje tolik lidí na nová, možná neznámá místa. Během tohoto projektu jsme museli vzít v potaz, že produkt by měl spotřebovávat málo energie a být dostatečně skladný. Těšíme se na spolupráci s aerolinkou easyJet na tomto projektu. Prototyp Sneakair byl testován během Barcelona Street Project, kdy si lidé, kteří ho zkoušeli, užívali pohledů na takové dominanty jako Gaudího La Pedreru a Casa Batlló v oblasti Gracia, bez nutnosti dívání se do mapy,“ dodala Nuria Martínez, ředitelka digitálního oddělení D6. Prototyp easyJet Sneakair by mohl být v budoucnu pro cestující dostupný ke koupi přímo na palubě letadla. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení