Menu

Návrat legendy: Cosmos II 25th Anniversary Edition

01.06.2017 22:09 | Milan Loucký + Přidat komentář
Návrat legendy: Cosmos II 25th Anniversary Edition

Návrat legendy: Cosmos II 25th Anniversary Edition | foto: CHIP

Speciální verze originální a ikonické počítačové skříně Cosmos II se vrací – byla vyhotovena u příležitosti 25. výročí značky Cooler Master pod názvem Cosmos II 25th Anniversary Edition.

V dobách, kdy před dvaceti pěti lety společnost oznámila originální Cosmos II, fanoušci po celém světě žádali nebo do té doby rovnou sami upravovali své počítačové skříně s využitím průhledných skel na bocích. Na tento požadavek komunity zareagoval Cooler Master edicí u příležitosti 25. výročí značky, která nově přináší zahnuté bočnice z temperovaného skla. Masivní panely jsou první svého druhu a skvěle dotváří jasné kontury, příjemný vzhled skříně a umožňují její otevření jako dveře luxusního automobilu. Dobrou zprávou pro majitele originální Cosmos II je separátní dostupnost bočnic, která jim zajistí následnou snadnou modifikaci.

Pohled do historie

Téměř před dvaceti lety, kdy výroba počítačových skříní byla v plenkách, Cooler Master ukázal, že skříně nutně nemusí být nudné a odstartoval trend pokračující až do současnosti. Byl prvním výrobcem, který v roce 1999 uvedl na trh ATC-100, tedy plně hliníkovou skříň. A tento historický odkaz se zrcadlí ve výroční verzi skříně Cosmos II.

Vylepšený design nabízí dvě madla a přední a vrchní panel z broušeného hliníku. Vrchní díl odkryje po odsunutí rozšířený kontrolní panel vhodný např. pro správu ventilátorů a podsvícení. Pod pohyblivou přední stranou jsou umístěny snadno vyměnitelné diskové jednotky. Skříň byla mimo to ozvláštněna využitím hliníku také na místě pro základní desku a rozdělovací desce pro působivější vzhled.

Modré LED podsvícení

Cosmos neboli vesmír symbolizuje modrá barva, proto Cooler Master Cosmos II 25th Anniversary Edition v základu obsahuje předinstalovaný, modře podsvícený 200mm ventilátor a modrý magnetický LED pásek umožňující zvýraznit instalované komponenty skrze průhledné bočnice.

Kompletní myšlenka následuje tradici skříní Cosmos a v hliníkovém těle s průhlednými bočnicemi nabízí vynikající proudění vzduchu i díky perforovaným oblastem vpředu a na vrchu, dostatek prostoru uvnitř a stylový snadno dostupný kontrolní panel.

Cooler Master Cosmos II 25th Anniversary Edition je k dispozici celosvětově za doporučenou koncovou cenu 318 dolarů bez DPH.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení