Menu

Nebezpečí pro téměř všechny uživatele mobilů Samsung Galaxy: experti varují před kritickou chybou

11.04.2022 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nebezpečí pro téměř všechny uživatele mobilů Samsung Galaxy: experti varují před kritickou chybou

Nebezpečí pro téměř všechny uživatele mobilů Samsung Galaxy: experti varují před kritickou chybou | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Bezpečnostní výzkumníci v současné době varují před bezpečnostním rizikem smartphonů Samsung Galaxy. Experti jej označují jako kritické. Týká se téměř všech zařízení jihokorejského výrobce.

Kryptowire upozorňuje na zřejmě závažnou bezpečnostní chybu ve smartphonech Samsung Galaxy. Tato chyba má označení CVE 2022-22292 a týká se všech zařízení s instalovaným systémem Android 9 až 12.

Zneužitím této zranitelnosti útočníci mohou na napadených chytrých telefonech způsobit velké škody. Prostřednictvím rozšířených práv aplikace pro volání mohou celé zařízení resetovat, což může znamenat ztrátu všech dat včetně fotografií nebo videí. Zároveň zranitelnost umožňuje skryté volání, aniž by si toho uživatel byl vědom, což může být v některých případech velmi nákladné.

Bezpečnostní chyba v telefonech Samsung Galaxy: problém byl zřejmě hlášen už koncem roku 2021

s20family

Samsung Galaxy: kritický problém může na chytrých telefonech způsobit velké škody. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Podle informací serveru Kryptowire mohou útočníci bez vědomí uživatele do chytrých telefonů instalovat také takzvané kořenové certifikáty. Tak může vzniknout oslabení zabezpečených připojení přes HTTPS, a tím vnikají další rizika možných útoků na zařízení.

Doposud není jasné, zda už zranitelnost byla útočníky prakticky zneužita. Bezpečnostní experti poukazují na to, že o chybě byl Samsung informován už na konci roku 2021 a následně ji výrobce v únoru tohoto roku opravil. Pro uživatele to znamená jediné. Rozhodně se vyplatí zkontrolovat, zda jste od té doby provedli aktualizaci svého smartphonu. Pokud nikoliv, je dobré smartphone co nejdřív aktualizovat.

Zdroj: Kryptowire

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nebezpečí!!

  Proboha! Pustil jsem se do čtení a pak zjistím že chyba byla odstraněna na začátku roku běžnou aktualizací… Takže nadpis absolutně zavádějící! Senza článek o ničem, respektive o něčem co už každý normální uživatel má dávno vyřešeno.
  Je fakt že správný název: „Nebezpečí pro téměř všechny uživatele čtvrt roku neaktualizovaných mobilů Samsung Galaxy“ je nuda. Tohle bych čekal spíše v Blesku.

  Reagovat na komentář

  Doposud není jasné, zda už zranitelnost byla útočníky prakticky zneužita. Bezpečnostní experti poukazují na to, že o chybě byl Samsung informován už na konci roku 2021 a následně ji výrobce v únoru tohoto roku opravil. Tvl chyba odstraněna před rokem a nadpis jak z hororu dobrá kravina

  Reagovat na komentář

  Samsung Galaxy S 9

  Zdravím, týká se to i Samsung Galaxy S 9? Myslím, že mám Android v.9, ale nikdy se mi nic nestalo.

  Reagovat na komentář

  Zatuhnutí A50

  Vždy asi po 3–5 ti minutách činnosti WiFi (i jen prohlížení) se můj Samsung Galaxy A50 „zasekne“ a nejde s ním provést nic, jen restartovat. Systémem vypnout a znovu zapnonout. Je to ta zmíněná chyba ?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení