Menu

Nebezpečná aplikace pro Android a iOS: okamžitě ji odinstalujte

02.03.2023 14:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nebezpečná aplikace pro Android a iOS: okamžitě ji odinstalujte

Nebezpečná aplikace pro Android a iOS: okamžitě ji odinstalujte | foto: Zdroj: Freepik

Bezpečnostní odborníci aktuálně varují před populární aplikací pro Android a iOS která se jmenuje "Authenticator App: 2FA & MFA". Tato aplikace umožňuje útočníkům přístup k účtům jejich obětí. Uživatelé by měli rychle reagovat.

Experti ze společnosti Mysk informovali veřejnost o nebezpečnosti aplikace Authenticator. Ta má skutečně umožnit dvoufaktorové ověřování při přihlašování k online účtům. Má to ovšem háček. Aplikace "Authenticator App: 2FA & MFA" odesílá vytvořené QR kódy na vzdálený server. Nebezpečné je, že kdokoli, kdo tyto informace obdrží, může účinně obejít dvoufaktorovou ochranu.

aut-nahled

Tahle aplikace posílí klíč k vašim účtům svým tvůrcům. Zbavte se jí. | Zdroj: screenshot 2FA.


Příslušná aplikace byla pro systém Android stažena již více než 500 000krát. Problém se však týká i verze pro systém iOS.

Uživatelé by měli aplikaci okamžitě odinstalovat a resetovat všechna dvoufaktorová ověření na svých účtech. Poté by měli použít jinou autentizační aplikaci, a to buď od samotného Googlu, Applu nebo Microsoftu, nebo od renomovaného poskytovatele třetích stran.

Zdroj: Mysk

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení