Menu

Nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2022: Android, iOS i pro více hráčů

24.08.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2022: Android, iOS i pro více hráčů

Nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2022: Android, iOS i pro více hráčů | foto: Pandhuya Niking / Unsplash

Segment mobilních her se neustále vyvíjí, výhodou však je, že pořád lze sehnat kvalitní zábavu zdarma. Jaké jsou nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2022 pro Android a iOS?

Nejlepší hry na Android zdarma

Pokud jde o nejlepší hry pro mobily s Androidem, které nejsou dostupné pro konkurenční platformu, máme vcelku omezenou optiku – většina her je totiž dostupná jak pro Android, tak pro iOS.

Zmínku si určitě zaslouží hardcorová rougelike hra Grue the monster, ve které se stanete bojovníkem proti démonům a nestvůrám v podsvětí. Signifikantní je pro hru vcelku hodně temné prostředí a hlavně u mnoha hráčů tolik oblíbené hardcore prvky – třeba to, že když umřete, přijdete o veškeré své vybavení a začínáte vlastně od znovu. Grue the monster je možné stáhnout z oficiálního obchodu Google Play.

Nejlepší hry na iOS zdarma

Ani fanoušci iPhonů a iPadů nepřijdou o své exkluzivní mobilní hry zdarma pro iOS a iPadOS. Jako jednu z nejzajímavějších nutno zmínit Playdead’s Inside, temnou příběhovou plošinovku od stejných tvůrců, jako je podobný indie hit Limbo. Základní zkušební verze je zdarma, plná hra pak za příplatek 179 Kč.

Za zmínku však stojí i další iOS exkluzivní hra, a sice Blackbox. Jde o velmi nápaditou logicku hru, ve které musíte projít spletitým bludištěm, ale kolikrát úplně bez dotýkání displeje – pohyb korigujete třeba nahýbáním telefonu či tabletu zleva doprava a na druhou stranu. Také počin Blackbox je dostupný na Apple App Store.

Nejlepší hry zdarma pro Android i iOS

nejlepší hry na mobil 2022 pro více hráčů

Mnoho lidí zajímají zejména hry pro více hráčů | Zdroj: Alex Gree / Pexels

Když je řeč o obou platformách, máme už mnohem lepší rozptyl co se žánrů týká. Pokud máte rádi žánr battle royale pro více hráčů, nelze nedoporučit PUBG Mobile, roztomilejší Fortnite nebo stylizované Apex Legends Mobile se špičkovou grafikou z konzolí a PC.

Pokud jste spíše na fantasy RPG, můžeme doporučit rozhodně Diablo Immortal od tvůrců z NetEase / Blizzard. Závodní nadšence pak potěší třeba série Asphalt se svým 9. dílem s podtitulem Legends, nebo třeba Real Racing 3 či GRID.

Nenáročné hráče pak odkážeme kupříkladu k nekonečným běhačkám typu Minion Rush, rovněž Temple Run 2, případně budovatelským strategiím SimCity Buildit, The Simpsons: Tapped Out, popřípadě ještě Fallout Shelter, ve kterém budujete vlastní atomový kryt.

Zdroj: Autorský text, Google Play, App Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Proboha kdo tento článek vypotil?
    Nejlepší hry na mobil zdarma v roce 2022?
    Většina těch zmiňovaných her je několik let stará (ti Simpsonovi dokonce 10 let)
    To zas někdo jednou napsal blbost!

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení