Menu

Nejlepší skener na fotky zdarma: aplikace od Googlu digitalizuje vaše obrázky

19.12.2019 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejlepší skener na fotky zdarma: aplikace od Googlu digitalizuje vaše obrázky

Nejlepší skener na fotky zdarma: aplikace od Googlu digitalizuje vaše obrázky | foto: CHIP

Aplikace Fotoskener od Fotek Google vám pomůže snadno a rychle digitalizovat analogové fotografie. Co je na ní zvláštní a jak můžete rychle dosáhnout vynikajících výsledků?

Bezplatná aplikace od Fotek Google je k dispozici jak pro Android, tak i pro iOS. Lze její pomocí digitalizovat fotografie a zpřístupnit je online ve Fotkách Google. Jednoduše nasviťte digitalizovaný obrázek (co nejrovnoměrněji), naskenujte pomocí aplikace a fotografie je hned k dispozici v digitální kopii. Tu pak lze snadno zpracovat a kvalita je přesvědčivá. Skener fotografií může mít rozlišení až 5 Mpx.

Rychlost aplikace potěší. Navíc pokud jsou fotografie pořízeny za optimálních podmínek a nepotřebují už žádnou korekci, můžete deaktivovat funkci odstranění reflexí a tím snížit počet skenovacích snímků na jeden, což tempo digitalizace ještě zvýší.

Stáhněte si bezplatný Fotoskener

photoscanner-logo
Fotoskener od Fotek Google - Android App 1.5.2    
Pomocí aplikace Fotoskener můžete digitalizovat své staré analogové fotografie prostřednictvím fotoaparátu na zařízení s Androidem.

 

photoscanner-logo
Fotoskener APK - Android App 1.5.2    
Aplikace od Googlu vám umožňuje digitalizovat všechny vaše staré analogové obrázky - a ve vynikající kvalitě. Můžete si stáhnout nejnovější aplikaci pro skenování fotografií jako soubor APK.

 

Google Fotoskener: digitalizace analogových obrázků

googlephotoscanner1

Fotoskener od Google nabízí nové funkce, které ulehčují proces digitalizace.

Papírové fotografie a fotografická alba jsou při vzpomínkách na staré časy stále populární. Nevýhodou je, že tak jak se neustále zvyšuje míra digitalizace všeho kolem nás v každodenním životě, stále více papírových fotografií zapadá prachem a prohlížíme si je jen málokdy. A přitom může jít o snímky, které nám jsou čím dál tím dražší.

Digitalizace pomocí stolního skeneru nebo precizně vyrobeného fotoskeneru je buď drahá nebo zdlouhavá. To má smysl podstoupit pouze v případě, kdy mají snímky pro nás opravdu takovou cenu anebo jde o skutečné sběratelské předměty. Aplikace pro skenování od Google je určena pro smartphone a je dobrým kompromisem. Neznamená to, že by snad Google sledoval už delší čas nějaký nový nápad. Přesto ale v praxi aplikace funguje mnohem lépe, než předchozí varianty od konkurence.

Pomáhají jí v tom četné automatizace a funkce zpracování. Například rušivé odrazy světla jsou z digitálního obrázku automaticky odstraněny. Kromě toho aplikace nabízí opravy perspektivy a automaticky obrázky ořízne pro dosažení nejlepší velikosti a rozlišení. Obecně je kvalita pořízených skenů vysoká. Toho je dosaženo způsobem digitalizace, protože Fotoskener skenuje v několika krocích a vždy si může vybrat nejlepší části obrázku. Nakonec samozřejmě můžete pořízené skeny ještě dále upravovat a zpracovávat v Google Fotkách. Obrázky pak budou dostupné v cloudu jako jakýkoliv jiný snímek pořízený pomocí smartphonu.

Pokud hledáte způsob, jak digitalizovat své staré papírové snímky pomocí smartphonu, aplikace od Google je perfektní volbou. Díky funkcím automatické korekce pracuje fotografický skener spolehlivě a výsledky jsou působivé.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení