Menu

Nejlevnější Nokia s Windows Phone 8

05.12.2012 11:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nejlevnější Nokia s Windows Phone 8

Nejlevnější Nokia s Windows Phone 8 | foto: CHIP

Třetí a cenově nejdostupnější chytrý telefon Nokia s Windows Phone 8 bude stát asi 249 USD. Nabízí 5megapixelový fotoaparát, mapy a podporu NFC.

Společnost Nokia představila model Nokia Lumia 620, třetí a cenově nejdostupnější chytrý telefon Nokia s Windows Phone 8. Stejně jako vlajková loď Nokia Lumia 920 a model střední třídy Nokia Lumia 820 nabízí i Nokia Lumia 620 kompaktní design. Díky sedmi různým výměnným krytům si mohou uživatelé snadno upravit vzhled podle osobní preference a stylu.

Nová Nokia má hlavní pětimegapixelový a přední VGA fotoaparát. Aplikace Cinemagraph Lens přidává do statických fotografií jednoduché animace, zatímco Smart Shoot z více snímků vytváří jediný záběr, ze kterého je možné odstranit nežádoucí objekty. Lumia 620 nabízí také přístup k světovým mapovým a navigačním aplikacím, včetně Nokia Map, Nokia Autem, Nokia MHD a aplikaci Městské info Nokia. Tato aplikace prostřednictvím hledáčku fotoaparátu zobrazuje informace o okolí přímo na budovách zobrazených na displeji telefonu.

Díky podpoře technologie NFC lze telefon Nokia Lumia 620 snadno spárovat s příslušenstvím podporujícím tuto technologii jako je třeba přenosný reproduktor JBL PlayUp Portable Speaker for Nokia. Otevřená a bezpečná NFC konektivita umožňuje sdílet a přijímat obsah anebo provádět platby s využitím aplikace Peněženka ve Windows Phone 8 pouhým přiložením telefonu ke kompatibilnímu zařízení.

Nokia Lumia 620 bude dostupná v řadě barev včetně limetkové, oranžové, purpurové, žluté, azurové, bílé a černé. Předpokládaná prodejní cena bez daní a dotací bude 249 USD. Nokia Lumia 620 se začne prodávat v lednu 2013 v Asii. Krátce poté bude následovat také Evropa.

 

Technické parametry Nokia Lumia 620

  • Operační systém: Windows Phone 8
  • Displej: 3,8”, TFT, WVGA 800x480, ClearBlack
  • Baterie: 1300 mAh
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 1 GHz dual-core
  • Fotoaparát: Hlavní: 5MP autofocus, LED blesk
  • Přední fotoaparát: VGA
  • Paměť: 512 MB RAM, 8 GB vestavěná paměť (podpora Micro SD karet až do kapacity 64 GB), 7 GB bezplatného Microsoft SkyDrive storage

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení