Menu

Nejnovější úniky: nový iPhone 15 by mohl být zcela bez fyzických tlačítek

11.11.2022 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nejnovější úniky: nový iPhone 15 by mohl být zcela bez fyzických tlačítek

Nejnovější úniky: nový iPhone 15 by mohl být zcela bez fyzických tlačítek | foto: Victor Serban/Unsplash

Známý informátor o novinkách z dílny Apple, Ming-Chi Kuo, předpokládá, že nový iPhone 15 se zcela obejde bez fyzických tlačítek. O podobném designu u svých smartphonů uvažují i výrobci ze světa Androidu.

Žádná hardwarová tlačítka, ale celý telefon jako jediná kontaktní plocha. Tak by podle známého informátora měl vypadat nový iPhone 15 Pro, jehož představení se očekává v druhé polovině příštího roku. Domnívá se, že může dojít k designové změně iPhonu a Apple sníží počet jeho hardwarových tlačítek. Ty by měly být nahrazeny kontaktními plochami, které mohou připomínat tlačítko Home u předchozích generací iPhonu.

Dva nové taptické motory, které převádějí elektrické signály na mechanické pohyby a simulují tak dotyk, by pak v iPhonu 15 navozovaly pocit stisku kláves a poskytovaly uživatelům dojem, že mačkají skutečná tlačítka. Kuo se domnívá, že by mohly být instalovány na levé a pravé straně těla smartphonu. Analytik ale prozatím neprozradil, kde se vezme prostor pro taptickou technologii. Nabízí se varianta, že se Apple u iPhone 15 obejde bez fyzického slotu na SIM kartu a uvolněné místo bude využito pro taptické motory.

twitter

| Zdroj: Twitter/Ming-Chi Kuo (@mingchikuo)

Apple by mohl svůj iPhone 15 realizovat bez fyzických tlačítek

Tento přístup k dalšímu vývoji designu smartphonů už ale není nijak inovativní. Už několik let je integrován do vícedotykové plochy výrobce Apple. Podle Kua je pravděpodobné, že bude použit i v příštím modelu iPhonu.

Podobná technologie by se mohla objevit i u smartphonů ze světa Androidu. Kromě nového uživatelského prostředí to přináší i další výhody. Na jedné straně usnadňuje a zlevňuje výrobu chytrých telefonů, na straně druhé zvyšuje odolnost zařízení proti vodě a průniku nečistot.

Zdroj: Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení